У Саудівській Аравії почнуть видобувати електрику за допомогою «повітряних зміїв»
30 Жовтня , 2017
Потужніша версія програми AlphaGo самостійно досягла рівня досконалості лише за три дні
30 Жовтня , 2017

Microsoft записала в ДНК пісню Deep Purple

Про застосування ДНК як носія інформації говорять вже давно. Є навіть досить успішні розробки в цій сфері. І схоже, що за цією технологією дійсно може бути майбутнє, так нещодавно група вчених Microsoft Research спільно з колегами з Twist Bioscience і Вашингтонського університету встановила новий рекорд в запису, зберігання і розшифровки інформації з ниток ДНК.

Вчені змогли закодувати в ДНК композицію Tutu джаз-виконавця Майлса Девіса і Smoke on the Water рок-групи Deep Purple в живому виконанні, після чого відтворили їх зі стовідсотковою точністю.

«Кодування відбувається шляхом переведення інформації зі звичного двійкового коду (нулі і одиниці) структурний код ДНК (вид чотирьох азотистих основ, з яких складається ДНК). При зчитуванні здійснюється зворотне перекодування в двійковий код. При цьому сам фізичний ДНК-носій розміром менше піщинки».

Як підкреслюють вчені, на відміну від інших носіїв інформації, ДНК здатна безпечно зберігати інформацію тисячоліттями, тоді як звичайні копії доводиться міняти кожні 10 років.

«Крім довговічності, ДНК володіє неймовірною місткістю. В об’ємі ДНК розміром з кінчик олівця може зберігатись близько 10 терабайт даних, що еквівалентно пам’яті 600 стандартних смартфонів, а вся цифрова інформація світу зможе поміститись приблизно в дев’яти літрах цього біологічного матеріалу».

Фахівці впевнені, що їхнє відкриття дозволить зберегти всі важливі відомості для людства, практично, навічно. А наявний запис вже зараз стане частиною архіву ЮНЕСКО «Пам’ять світу».

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline