DJI представила свій найдешевший і крихітний дрон
25 Травня , 2017
НАСА представило футуристичний транспорт для марсіанської експедиції, обладнаний мобільною лабораторією
25 Травня , 2017

Microsoft представила дві моделі гарнітури змішаної реальності

Як ви вже знаєте, нещодавно у місті Сіетл проходила конференція Microsoft Build 2017, в рамках якої знаменита корпорація ділилась з розробниками своїми планами на найближче майбутнє. Крім усього іншого, Microsoft, нарешті, представила дві перші моделі гарнітури, що є частиною ініціативи Mixed Reality Initiative. Першу буде випускати компанія HP, а другу – Acer. Ми поспішаємо поділитись з вами першими подробицями цих пристроїв.

Microsoft вважає за краще не використовувати словосполучення «віртуальна реальність», натомість використовуючи визначення «змішана реальність». Все тому, що нова філософія компанії ставить перед собою мету поєднати в одному пристрої можливість насолоджуватись перевагами віртуальної реальності, і можливостями доповненої реальності. Глава технічного відділу компанії Алекс Кіпман (той самий, що не так давно «ховав» смартфони), який свого часу створив сенсор Kinect і шолом HoloLens, наполягає на тому, що компанії в результаті вдасться стерти грань між VR і AR. При цьому сама Microsoft виробництвом заліза займатися принципово не хоче, надаючи право на це стороннім компаніям.

Гарнітура виробництва компанії HP використовує два LCD-дисплея (зауважте – не OLED) з роздільною здатністю 1440 на 1440 пікселів кожен. Діагоналі дисплеїв дорівнюють 2,89 дюймам. Система кріплення нагадує аналогічну у PlayStation VR: ви закріплюєте на голові обід, до передньої верхньої частини якого кріпиться оптико-дисплейна частина. Горизонтальний кутовий огляд становить 95 градусів. Картинка на дисплеях оновлюється з частотою 90 кадрів на секунду. В гарнітуру вбудовані 3,5-міліметровий аудіовихід з підтримкою мікрофону. Пристрій підключається до комп’ютера (або, що цілком очевидно, до майбутньої ігрової консолі Project Scorpio) за допомогою кабелю, що сполучає в собі HDMI і USB 3.0. Довжина кабелю становить 4 метри з подовжувачем та 60 сантиметрів без нього, наприклад, якщо ви будете працювати в безпосередній близькості від джерела сигналу.

Гарнітура компанії Acer за технічними характеристиками дублює продукт HP, хіба що з тією відмінністю, що кабель у гарнітури буде цілісний 4-метровий, без подовжувачів. Обидві гарнітури унікальні тим, що використовують внутрішню систему відстеження положення в просторі. Що це означає? Вам не знадобляться ніякі зовнішні камери або лазерні датчики, щоб система могла знати, де саме знаходиться ваша голова. Здійснюється все це завдяки двом вбудованим в гарнітури камерам (або сенсорам?), розташованим в передній частині. Гарнітура HP буде коштувати 329 доларів, а пристрій Acer обійдеться бажаючим в 299 доларів.

Для повноти картини Microsoft також анонсували свої фірмові контролери, призначені для взаємодії зі змішаною реальністю. Їх положення в просторі також відслідковується завдяки вбудованим в них інфрачервоним випромінювачам і камерам гарнітури. З елементів управління контролери містять у собі аналогові рукоятки, тригери-гачки, пару кнопок, а також круглі сенсорні поверхні. Вартість контролерів поки не повідомляється, проте комплект з пари контролерів і гарнітури Acer обійдеться вам всього в 399 доларів.

 

Microsoft не приховує, що в найближчому майбутньому будуть анонсовані гарнітури змішаної реальності і від інших виробників. Що ж стосується ігрової складової ініціативи американської корпорації, про неї нам стане відомо зовсім скоро – на майбутній виставці Е3 2017. Саме там будуть анонсовані нові ігри для ігрових консолей і, найімовірніше, для гарнітур Microsoft. Нагадаємо вам, що ця виставка пройде в середині червня поточного року.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline