Колишні співробітники Nokia розробили «вбивцю» VR-гарнітури Oculus Rift
26 Червня , 2017
Nanoracks хоче перетворювати відпрацьовані ракети в космічне житло
26 Червня , 2017

Michelin показав безповітряні шини, які вміють «спілкуватись» з автомобілем

Шини майбутнього.

Французька компанія Michelin представила концепт «розумної» шини, яка буде революційна по своїй структурі і зможе обмінюватись інформацією з автомобілем, щоб підлаштовуватись під поточні потреби погоди, рельєфу, якості дороги і т. п.

Розробники вважають, що такі шини будуть безповітряними, представляючи собою розгалужену полімерну структуру, яка імітує природний процес росту рослинного або мінерального походження».

За гасіння ударів тут відповідає розгалужена полімерна структура, яку автори Visionary Concept порівнюють з природним зростанням гілок дерева або коралами.

«Розумні» шини, над якими сама компанія працює понад 12 років, будуть виготовляти з біорозкладаних перероблених матеріалів, придатних для повторного використання. При цьому в майбутньому автовласники зможуть самі роздруковувати шини або нові протектори на 3D-принтерах, створюючи найбільш оптимальний і спеціальний варіант для свого автомобіля.

За задумом розробників, шина зможе відновлювати зношений протектор методом 3D-друку і навіть змінювати його прямо на шосе перед далекою поїздкою. Заради підтримки цих функцій в концепт вбудовані датчики, які спілкуються з бортовою електронікою.

Минулого тижня концепт був представлений на міжнародному форумі по «зеленому» транспорті Movin’On в Монреалі.

Завдання концепту — привернути увагу публіки до перспективних досліджень, може навіть, змусити її посперечатись з розробниками. Зверніть увагу, тут шина і колісний диск вже не розділені — замість них запропоновано гібрид, який поєднав їх функції.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: