Seagate подвоїла швидкість роботи твердих дисків за допомогою технології Multi Actuator
28 Грудня , 2017
Першу в Україні «сферичну» сонячну електростанцію запустили під Києвом
29 Грудня , 2017

Металева поверхня, що знищує бактерії

Команда дослідників з Технологічного інституту Джорджії за допомогою процесу електрохімічного травлення створила на поверхні сплаву з нержавіючої сталі наноструктуроване покриття (текстура з крихітних виступаючих шипів), яке вбиває бактерії, при цьому не завдаючи шкоди клітинам ссавців. Якщо випробування даної технології підтвердять її ефективність, не виключено, що подібним покриттям в майбутньому будуть захищати медичні прилади, а також обладнання для харчової промисловості.

Одержаний метаматеріал, за словами вчених, вимагає додаткового вивчення і всебічних випробувань в різних умовах. Але одне зрозуміло вже зараз: мікроскопічні металеві шипи здатні проколювати бактеріальні мембрани, тим самим вбиваючи шкідливі бактерії. При цьому людина може абсолютно спокійно торкатись цієї поверхні, не завдаючи своєму організму ніякої шкоди, адже його клітини на порядок більші розміром, ніж клітини бактерій. Крім антибактеріальних властивостей наноструктурована металева поверхня також покращує корозійну стійкість.

«Подібна обробка металевих поверхонь має неймовірний потенціал. Адже на сьогоднішній день нержавіюча сталь використовується в різних сферах. Раніше ми використовували різні покриття і напилення для того, щоб боротись з бактеріями. Але рано чи пізно така плівка зношується. Тепер же ми навчились модифікувати поверхню самої сталі, і це покриття залишиться з матеріалом назавжди», — каже Джулія Чемпіон, професор біомолекулярної інженерії в Технологічному інституті Джорджії.

Гострі металеві шипи, що витравлюються на поверхні металу, не перевищують 25 нанометрів у висоту і під електронним мікроскопом нагадують гірську гряду. Нове захисне покриття під час перших тестів знищило всі як грамнегативні, так і грампозитивні бактерії. Випробуваеня проводилось на прикладі Escherichia coli та Staphylococcus aureus. При цьому лабораторна миша ніякого дискомфорту від контакту з модифікованою поверхнею не відчула. Це наводить на думку про те, що подібне покриття можна наносити також на медичні імплантати, які вживлюються в тіла людей і тварин. Результати дослідження можна прочитати в журналі ACS Biomaterials Science & Engineering.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline