Новий нейроморфний процесор зможе “забувати” дані, які йому більше не потрібні
31 Жовтня , 2017
Вчені створили скло, здатне замінити обігрівачі в будівлях
31 Жовтня , 2017

Мега-батарея запрацювала в Британії

Нове велике енергосховище на батареях дозволить електромережам Британії більш ефективно розпоряджатись енергією з відновлювальних джерел. Воно являє собою літій-іонний акумулятор потужністю 10 МВт, котрий розміщений в чотирьох 12-метрових вантажних контейнерах, розташованих на території заводу з переробки біомаси.

Проект, що отримав назву «Blackburn Meadows battery» був реалізований енергетичною компанією E. ON і за словами розробників, ємність гігантського акумулятора (5 МВт*год) еквівалентна 500 000 батарей смартфонів або вміщує стільки ж енергії, скільки 100 електромобілів.

Компанія National Grid, що володіє лініями електропередачі в Англії та Уельсі, замовила створення енергосховища, щоб допомогти збалансувати енергомережу, яка піддається перевантаженням через введення в експлуатацію нових відновлюваних джерел енергії. До цього також спонукала непостійність генерації сонячних і вітрових електростанцій, які сильно залежать від погодних умов. Батарея буде працювати у відповідності з попитом: запасати енергію, в моменти пікового вироблення і віддавати її, коли споживачі максимально потребують живлення.

«Використання акумуляторного сховища є важливою модернізацією управління національною електромережею. Це досить ефективний і зручний спосіб підтримання балансу пропозиції та попиту на електроенергію. За нашими оцінками, за чотири роки цей проект допоможе скоротити витрати на 200 млн фунтів стерлінгів», – зазначив менеджер з розвитку компанії Леон Уокер.

Незважаючи на те, що мега-батарея Blackburn Meadows на даний момент є однією з найбільших у Великобританії, експерти кажуть, що це триватиме недовго. На їхню думку, найближчим часом будуть створені ще більші батарейні енергосховища. Так, компанією British Gas вже ведеться будівництво аккумулятоної системи потужністю 49 МВт, а EDF Energy також працює над аналогічним проектом.

Повідомляється, що батареї нового покоління також будуть заробляти гроші своїм власникам за рахунок державного субсидування забезпечення резервного живлення в зимовий період.

Джерело: theguardian.com

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline