Rapid Whale — мікро-човен, який можна зібрати своїми руками
1 Лютого , 2018
Spark SRT05e – електричний автомобіль наступного покоління для гонок Formula E
1 Лютого , 2018

Матеріал, що заживлюється, з еластичністю шкіри і твердістю зуба

Самозаживлювані розумні покриття одного дня залишать подряпини на смартфонах у минулому. Але дослідникам часто важко знайти компроміс між міцністю і здатністю затягувати тріщини. Проте, з цього глухого кута, здається, знайшли вихід.

Ринок розумних покриттів активно розвивається, і в найближчі роки буде тільки рости. Але проблема в тому, що звичайні розумні покриття, які можуть затягуватися самі, створені на м’яких полімерах, а вони швидко зношуються. З іншого боку, міцні покриття можуть бути занадто жорсткими і не сходяться в місці діри або подряпини. Китайські вчені з Харбінського технологічного інституту у своїх попередніх дослідженнях вже отримували міцніше, але одночасно самозаживлюване покриття. В останній своїй статті вчені описали новий, розроблений ними спосіб для виробництва матеріалу, що поєднує в собі обидві властивості.

Учені вирішили зробити матеріал за принципом будови людської шкіри, використовуючи техніку багатошаровості. Внутрішній шар, що містить полівініловий спирт і дубильну кислоту, м’який і динамічний. У зовнішньому, більш жорсткому, містяться ті самі компоненти, але також доданий оксид графену. При певній товщині матеріал успішно затягувався сам при порізах і до того ж вбивав бактерії. Подібний матеріал може легко служити в майбутньому чимось, на зразок електронної шкіри, або навіть стійкого до подряпин покриття для телефонів і навіть будинків.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: