Створена система кондиціонування, яка суттєво зменшує використання енергії
13 Вересня , 2017
Tesla розробила компактну “міську” версію Supercharger
13 Вересня , 2017

Масиви наночастинок можуть по команді перетворювати вікно в дзеркало і навпаки

Команда дослідників Лондонського Імперського коледжу під керівництвом професорів Джошуа Еделя і Олексія Корнишева розробила фільтр, на якому можна регулювати відстань між наночастинками. Завдяки цьому його поверхня може ставати дзеркальною, або прозорою, як звичайне скло.

Для цього вчені створили умови, за яких наночастинки золота локалізуються на межі розділу між двома нещмішуваними рідинами. Подаючи невелику напругу, вони продемонстрували особливості шару наночастинок, які, змінюючи свою щільність, робили поверхню дзеркальною або прозорою.

Від відстані між наночастинками залежить чи буде шар пропускати або відбивати хвилі світла різної довжини. В одному режимі всі хвилі відбиваються, і шар діє, як дзеркало, а в іншому, де наночастинки піддаються дисперсії, всі хвилі безперешкодно проходять через фільтр, як через звичайне вікно.

На відміну від попередніх наноскопічних систем, де за допомогою хімічного впливу оптичні властивості матеріалу змінюються незворотньо, електричні системи з Лондону зворотні.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: