Ілон Маск показав майже зібрану ракету-носій Falcon Heavy
20 Грудня , 2017
Планується створення біологічного варіанту Інтернету Речей
20 Грудня , 2017

Martti: система автономних авто, здатна їздити в будь-яких умовах

Незважаючи на бурхливий розвиток технологій у сфері створення автономних автомобілів, майже у всіх них є один істотний недолік: для їх пересування необхідна рівна дорога, наявність знаків і хороша дорожня розмітка. І дослідники з Фінляндії розробили нову систему автономних автомобілів під назвою Martti. Вона, як пише видання TechCrunch, дозволяє машині їхати навіть по засніженій гірській дорозі, на якій відсутня не лише розмітка, але і межі проїзної частини.

Звісно, Martti здатна керувати рухом автомобіля і в міських умовах. Позаду автомобіля розташований лідар для контролю дорожньої обстановки. Крім цього, система несе на собі масу інших датчиків типу радару, далекоміра і оптичних камер. Особлива система контролю за рухом дозволяє самостійно «побудувати» карту висот, обчислити ширину проїзної частини і визначити межі дороги, а також визначити, де розташовані смуги руху, щоб не виїхати на зустрічну смугу. Як стверджують творці системи,

«Ми встановили новий світовий рекорд для повністю автономної системи керування автомобілем, яка вела машину на швидкості 40 кілометрів на годину в снігопад, та ще і на засніженій дорозі. На дорозі не видно розмітки, при цьому машина могла їхати і швидше, ми просто вирішили перестрахуватись під час першого тестового заїзду. Зараз ми працюємо над ще однією системою, яка зможе керувати автомобілем взагалі без доріг, наприклад, у лісі або на пересічній місцевості. Навесні 2018 року ми плануємо почати випробування цієї системи».

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: