HP Enterprise відправить на МКС суперкомп’ютер
12 Серпня , 2017
NASA відроджує проект атомних ракет?
12 Серпня , 2017

Марсохід Curiosity – п’ять років на Марсі і досі в строю

5 серпня 2017 року “стукнуло” рівно п’ять років з того моменту, як відомий марсохід Curiosity здійснив посадку і почав свою подорож по поверхні Марсу. Нагадаємо, що в рамках місії Mars Science Laboratory (MSL), вартість реалізації якої склала 2.5 мільярди доларів, у 2012 році на Марс був відправлений найсучасніший і складний у технічному плані марсохід Curiosity. І за час своєї місії марсохід зробив більше 200 тисяч знімків, просвердлив більше дюжини марсіанських скель, зробив масу аналізів і досі перебуває майже в “доброму здоров’ї”.
Путь марсохода Curiosity
Спочатку термін місії Curiosity був розрахований на два земних або один марсіанський рік (98 тижнів). Конструкція марсоходу виявилася досить надійною і, незважаючи на деякі проблеми, коротке замикання і збої програмного забезпечення, марсоходу вдалось зібрати масу цікавої наукової інформації, що дозволила вченим зробити масу нових відкриттів, які стосуються минулого Червоної Планети і ознак існування там життя.
Снимок поверхности Марса
П’ятирічні переміщення по поверхні Марсу не пройшли безслідно для марсоходу. Покриття коліс марсоходу за весь час неабияк зносилось, а самі колеса були пробиті в декількох місцях гострими виступами марсіанських скель. У зв’язку з цим керівництво місії робить все можливе для того, щоб марсохід пересувався лише найбезпечнішими маршрутами. В даний час лічильник шляху марсоходу нарахував 17 кілометрів пройденої відстані, і, завдяки заходам, марсохід, швидше за все, успішно пройде залишок маршруту 4.8 кілометри до кінцевої точки .
Снимок поверхности Марса #2
Як вже згадувалось вище, за весь час перебування на Марсі марсохід Curiosity зробив масу цікавих знімків. Переглянути всю галерею цих знімків можна на офіційному сайті місії MSL, хоча на це може піти досить багато часу. А тут ми наводимо кілька найкрасивіших і найбільш інформативних з наукової точки зору знімків, зроблених марсоходом як зовсім недавно, так і на початку його місії.
Снимок поверхности Марса #3

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline