Нейронна мережа DeepMind почала вчити інші ШІ абстрактному мисленню
22 Червня , 2017
Японці зможуть зіграти в Mario Kart у віртуальній реальності
23 Червня , 2017

Марсохід Curiosity отримав штучний інтелект

Марсіанська наукова лабораторія NASA під назвою Curiosity вірою і правдою служить на благо земної науки вже майже п’ять років. За цей час марсохід зробив вражаючий шлях тривалістю більше 15 000 метрів по поверхні Червоної планети. Процес переміщення був вкрай неспішним, адже іноді зв’язок просто обривався і вченим доводилося чекати, коли Curiosity знову вийде на зв’язок. Керівництво NASA пішло на досить незвичайний крок: марсохід вирішили наділити штучним інтелектом, щоб він міг переміщатись по поверхні Марсу самостійно, навіть тоді, коли зв’язок із Землею відсутній.

Ще в 2015 році інженери американського космічного агентства NASA завантажили на Curiosity нову прошивку, що робить його більш автономним в умовах чужої планети. Ця Система носить назву AEGIS (Autonomous Exploration for Gathering Increased Science). Вчені довгий час виправляли численні помилки в коді, щоб марсохід в результаті зміг самостійно продовжувати свою подорож без постійного контролю з поверхні Землі. Система AEGIS не здатна здійснювати проведення серйозних дослідницьких місій і відповідає в основному за переміщення марсоходу при відсутності зв’язку з Землею. Інші маніпуляції продовжують виконувати оператори з Землі.

Але є ще одна риса, яку отримав марсохід разом зі штучним інтелектом AEGIS. Це можливість самостійно вибирати марсіанські камені для проведення над ними експериментів. Камери марсоходу сканують оточення і підбирають найбільш відповідні гірські породи для того, щоб випарувати їх лазером, а потім досліджувати газ, який з них виділився. Систему автоматичного переміщення марсоходу тестували на протязі майже двох років на коротких відрізках шляху, коли Curiosity давали повну свободу дій. Ефективність роботи штучного інтелекту приємно порадувала вчених. Система виправдала покладені на неї сподівання і дозволила дослідникам заощадити час і сили. Отримані дані будуть використані в програмному забезпеченні наступного марсіанського ровера, який відправлять на Червону планету в 2020 році.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: