Новий електроскутер Ujet складається і має орбітальні колеса
14 Січня , 2018
Siemens почне випускати власні системи зберігання електроенергії
15 Січня , 2018

Марсіанський орбітальний апарат MRO виявив величезні крижані шари, приховані під поверхнею Червоної Планети

Судячи з усього, Марс є не настільки сухим місцем, яким його намагались представити нам раніше. До такого висновку можна дійти, переглянувши серію останніх знімків, зроблених інструментами марсіанського орбітального апарату Mars Reconnaissance Orbiter (MRO), на яких чітко видно зріз товстих шарів льоду, прихованих на невеликій глибині під поверхнею планети. Наявність цих шарів містить не тільки підказки щодо минулого Марсу, ця вода може бути використана для постачання киснем і питною водою членів перших експедицій, в першу чергу, і для виробництва ракетного палива, в другу.
Поклади льоду під поверхнею планети були виявлені за допомогою радару Shallow Radar (SHARAD) апарату MRO. Але з даних, зібраних цим інструментом, вченим вдалося дізнатись не так вже й багато. Тому було прийнято рішення сфокусувати камеру High Resolution Imaging Science Experiment (HiRISE) апарату MRO на восьми місцях поверхні, розташованих в середніх широтах планети. Особливістю цих місць є наявність там крутих схилів, каньйонів та інших геологічних утворень, на “зрізах” яких видно виходи крижаних пластів, що дозволяє визначити їх товщину і провести аналіз складу замороженої води.
Снимок аппарата MRO
Товщина деяких з виявлених пластів становить більше 90 метрів. Прихований під поверхнею лід досить чистий, в ньому практично відсутні забруднення, викликані пилом, дрібними каменями і т. п. Більше того, крижані пласти залягають дуже близько до поверхні, в деяких місцях вони вкриті шаром ґрунту, товщиною від одного до двох метрів, що дозволить без особливих зусиль налагодити видобуток цього ресурсу.

“У деяких місцях астронавти, вийшовши з приміщення бази, зможуть набрати стільки води, скільки їм потрібно, лише за допомогою відра і лопатки в буквальному сенсі” – розповідає Шейн Бірн (Shane Byrne), дослідник НАСА, – “А якщо взяти зразки зі всієї товщі крижаного пласту, то ми отримаємо справжню “капсулу часу”. Інформація, прихована в цій капсулі, дозволить нам дізнатись багато нового про кліматичні зміни в минулому планети і деякі інші події в її історії”.

Джерело

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: