Перший мексиканський електромобіль за 25 тисяч доларів з’явиться в листопаді
29 Серпня , 2017
Нейромережа дописала «Пісню Льоду і Полум’я» Джорджа Мартіна
30 Серпня , 2017

Малі базові станції – перспективна технологія реалізації 5G-мереж майбутнього покоління

Постійно зростаючі обсяги переданої інформації вимагають від сучасних сімей мобільного зв’язку більш високих швидкостей, більш якісного і надійного зв’язку. 5G-мережі наступного покоління здатні надати користувачам не тільки все перераховане вище, але і набагато більше. Але в даний час 5G-мережі ще знаходяться в стадії становлення, безліч компаній, наукових і промислових груп намагаються розробити всі необхідні технології і виробити єдиний стандарт.
Згідно з уже сформованими вимогами до 5G-мереж, ці мережі повинні будуть забезпечувати високі швидкості передачі даних абонентам, які рухаються з великою швидкістю, сидячи в автомобілі або іншому транспортному засобі. Деякі інженерні групи вже розробили ряд технологій, які забезпечать роботу 5G-мереж в таких умовах, при цьому, затримки в мережі не будуть перевищувати однієї мілісекунди (порівняно з 40-70 мілісекундами в 4G-мережах), а пікові швидкості передачі даних на рівні 20 гігабіт на секунду (порівняно з 1 гігабітом на секунду в 4G-мережах).

Поки ще не до кінця зрозуміло, яка саме з нових технологій буде використовуватись в 5G-мережах, але вже є кілька явних “фаворитів” – використання хвиль міліметрового діапазону, MIMO-технології, повнодуплексний режим, формування спрямованих променів та використання малих базових станцій.
Малі базові станції – це портативні аналоги нормальних базових станцій мобільного зв’язку, що вимагають для роботи невеликої кількості енергії. У міському середовищі такі станції повинні розташовуватись на відстані 250 метрів один від одного. Природно, що для забезпечення покриття в місті можуть знадобитись тисячі таких станцій, що формують єдину “релейну” мережу, яка здатна передати дані користувачу, що знаходиться в будь-якому місці.
Реалізація 5G-мереж на основі малих базових станцій потребує ще більш розвиненої і розгалуженої супутньої інфраструктури. Однак, антени цих станцій, що працюють в міліметровому діапазоні, будуть мати малі габаритні розміри, це дозволить без проблем розміщати станції на ліхтарних стовпах, стінах будинків і на елементах конструкції інших споруд.
Крім вказаних вище переваг архітектура 5G-мереж з малими базовими станціями дозволить більш ефективно використовувати весь виділений радіочастотний спектр. Через невеликі ділянки покриття кожної станції одна і та ж частота може бути використана для обслуговування різних клієнтів двома розташованими неподалік базовими станціями. Але у такої архітектури є і недолік, велика кількість малих базових станцій зробить економічно недоцільним розгортання 5G-мереж в малонаселених сільських районах.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline