Використання квантових ефектів дозволить прискорити процес зарядки акумуляторних батарей
6 Червня , 2017
Компанія Ocean Cleanup готується приступити до збирання сміття на океанських просторах
6 Червня , 2017

Makani випробувала новий літаючий вітрогенератор (відео)

Незважаючи на деякі відмінності в конструкції, робота всіх вітрових турбін заснована на загальному принципі. Повітряні потоки обертають ротор, який, за рахунок активації електрогенератора, перетворює механічну енергію в електрику. Потім енергія, у разі промислової установки, подається на підстанцію і після стабілізації напруги надходить в енергетичну компанію і споживачам.

Недоліком такого методу виступає залежність від швидкості вітру. Щоб підвищити енергоефективність вітроенергетичних систем, як правило, турбіни встановлюються на статичну щоглу висотою від 50 метрів. Проте, і це не гарантує стабільної роботи, крім того, її може зламати надмірна швидкість вітру.

В якості альтернативи Makani Power розробляє вітрогенератор, форм-фактор якого відповідає кордовому планеру. За задумом авторів, він буде підніматись на висоту до 305 метрів з порівняно стабільною швидкістю вітру і з’єднуватись з землею спеціальним тросом. Всього, при розмаху крила 25,9 метри апарат оснастять вісьмома генераторами, які будуть підключені до восьми 2,3-метрових пропелери.

Після підйому на задану висоту він буде кружляти над точкою прив’язки. У рамках випробувань, які провела компанія, використовувався прототип вітрогенератору потужністю 600 кіловат (для забезпечення електроенергією невеликого приватного будинку вважається достатнім 1 кіловат).

Концепцію прив’язних безпілотних вітрогенераторів реалізують і інші компанії. Так, навесні 2016 року стало відомо, що аналогічним проектом займається британська Kite Power Solutions. Їх електростанції представляють собою платформи, до яких за допомогою висувного тросу приєднуються повітряні змії.

Із зростанням швидкості вітру літальні апарати будуть підніматись в повітря, набираючи висоту по мірі посилення повітряних потоків. Потім вони будуть описувати вісімку або облітати точку прив’язки по колу, знижуючись і знову піднімаючись за рахунок натягу троса. В компанії планують випробувати 500-кіловатну систему, яка до 2025 року зможе генерувати «кілька сотень мегават енергії.

Нагадаємо, Makani Power була заснована в 2006 році, в травні 2013 року її придбала Google, яка включила організацію до складу дослідного підрозділу Google X. Розробка літаючого вітрогенератора ведеться за підтримки порівняно нового (сформовано в 2009 році) Агентства передових досліджень в галузі енергетики (ARPA-E) Міністерства енергетики США.

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: