Як звучать ракетні двигуни NASA?
3 Серпня , 2017
Вченим IBM вдалось записати 330 TB нестислих даних на невелику магнітну касету
3 Серпня , 2017

Люксембурзький закон про видобуток копалин в космосі набув чинності 1 серпня

Парламент Люксембургу працював над законом, що регулює видобуток корисних копалин, ще з минулого року, а зараз уряд герцогства його схвалив. Згідно з першою статтею закону, космічні ресурси можуть належати приватним компаніям. Це, за словами законотворців, повинно підштовхнути бізнес до розвитку космічних проектів у цій сфері.

Раніше був укладений міжнародний договір, що регулює діяльність держав в космосі. Відповідно до одного з положень договору, жодна країна не може претендувати на володіння космічними тілами і їх частинами, але закон, прийнятий в Люксембурзі, договору не суперечить, адже видобуток корисних копалин і домагання на володіння небесним тілом — «дві великі різниці».

Люксембург робить великі ставки на видобуток космічних ресурсів, плануючи стати одним з ключових гравців цієї індустрії майбутнього, тому закон, що вступає в дію з 1 серпня, стане лише першим кроком в реалізації цих грандіозних планів. Всього уряд Люксембургу планує вкласти в ініціативу близько 200 мільйонів євро, тим більше що в герцогстві вже зареєстровано кілька компаній, які планують зайнятись видобутком копалин в космосі — Deep Space Industries займається розробкою космічного корабля, здатного «потрошити» астероїди, а стартап Planetary Resources створює дослідницькі зонди, які допоможуть у пошуках астероїдів, придатних для видобутку корисних копалин.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline