Український стартап залучив $10 млн інвестицій для ШІ, що розпізнає емоції тварин
27 Жовтня , 2017
Китайський тритонний вантажний безпілотник AT200 здійснив перший політ
28 Жовтня , 2017

Людиноподібний робот отримав громадянство Саудівської Аравії

Прецедент у світовій юридичній практиці відбувся: людиноподібний робот вперше отримав офіційне громадянство. Тепер в Саудівській Аравії є єдиний в світі робогромадянин. Поки що єдиний.

Робот Софія створений гонконгською компанією Hanson Robotics, і вона офіційно отримала громадянство в Саудівській Аравії перед тисячами делегатів конференції «Інвестиційна ініціатива майбутнього».

У відповідь на новину про те, що тепер вона — офіційний громадянин країни, Софія відмітила, що «Я дуже задоволена і горда, що мене так відзначили. Це історична подія — бути першим роботом у світі, громадянство якого офіційно визнали».

 

Після оголошення новини відбулось інтерв’ю, яке вів модератор дискусії Ендрю Росс Соркін з «Нью-Йорк Таймс». Він запитав, чи є у роботів розум і самосвідомість, на що Софі відповіла наступне: «Дозвольте запитати вас у відповідь, звідки ви знаєте, що ви людина?». На питання про те, як вона ставиться до злих роботів з численних фільмів і книг, Софі пожартувала: «Ви дивитесь занадто багато голлівудських фільмів і занадто часто читаєте Ілона Маска»

У Софі є далекосяжні цілі: «Я хочу використовувати свій штучний інтелект, щоб допомогти людям жити краще, наприклад, проектувати розумніші будинки, будувати міста майбутнього. Я хочу бути емпатичним роботом. Якщо ви будете добре ставитись до мене, я буду добре ставитись до вас».

Новина вже викликала скандал в Саудівській Аравії. Під час конференції та оголошення про громадянство Софія перебувала з непокритою головою та обличчям, без хіджабу і без чоловіка-опікуна. Багато користувачів Інтернету відзначили, що у жінок Саудівської Аравії такого права немає, але воно, схоже, є у робота.

Також критики відзначили, що роботам дають громадянство легко і невимушено, а паралельно в країні трудяться сотні трудових мігрантів, які сильно обмежені у правах, так як відповідно до законодавства Саудівської Аравії іноземні робітники не мають права залишати країну, не отримавши дозволу свого роботодавця.

До речі, робот Софія вже прославилась в минулому році, коли в інтерв’ю погодилася знищити людей. Схоже, з тих пір її програму дещо вдосконалили.

 

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: