Google зробила безкоштовним курс з вивчення технологій машинного навчання
7 Березня , 2018
Google представила свій новий квантовий процесор Bristlecone
7 Березня , 2018

Литовські вчені розробили технологію очистки питної води на багато місяців

Вчені Каунаського технологічного інституту (Литва) розробили нову технологію очищення питної води, що оберігає її від повторного забруднення протягом декількох місяців.

Очищення води сьогодні не представляє великої проблеми. Зокрема, туристи, які подорожують екзотичними країнами, зазвичай тримають при собі спеціальні знезаражувальні таблетки. Однак, якщо сьогодні очищена вода безпечна, то через кілька днів може знову зазнати так званого вторинного забруднення.

Команда дослідників з Литви зуміла досягти того, що вода, очищена за їх методом, зберігає антибактеріальні властивості до трьох місяців. Поки ця технологія зберігається в таємниці. Відомо, що на смак очищена вода відрізняється від води з-під крану.

Відомо також, що в процесі очищення використовуються деякі інгредієнти в малих концентраціях, зокрема, срібло, яке використовувалося для тих же цілей ще в Стародавньому Римі.

Як повідомляють розробники, новий засіб знезараження води буде випускатися у вигляді рідини і таблеток, що зробить його популярним, насамперед, у військових в період ведення бойових дій.

Технологія вже запатентована і готова до реалізації — в тому числі і для промислового використання. Дослідники також вважають, що з часом можна буде налагодити серійний комерційний випуск бутильованої очищеної води.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: