Створено перший у світі лазер, повністю виготовлений з кремнію
21 Січня , 2018
MilliDelta – швидкий і точний крихітний робот-маніпулятор для мікрохірургії
21 Січня , 2018

Літаючий сігвей Ezfly простий в керуванні, проте небезпечний

Конструктор-новатор Френк Запата влаштував серію тестових польотів для свого нового літального апарату, під назвою «Ezfly». Певно, натяк на слова «easy» (легко) і «fly» (летіти) – керувати конструкцією може будь-хто, хто освоїв сігвей або гіроскутер.

Конструктивно Ezfly є модифікацією платформи Flyboard Air від того ж Franky Zapata. Тепер не потрібно пристібати черевики до основи, можна триматися за ручки-опори і не потрібно виконувати акробатичні кульбіти, щоб маневрувати в повітрі. В ході випробувань апаратом керували десять різних пілотів і ні в кого не виникло принципових проблем.

Спостерігачі відзначили, що двоє пілотів були у військовій екіпіровці, а сам пристрій вельми схожий на знамениту Літаючу платформу Гітлера з 1950-их. Це не дивно, військові США завжди мріяли про персональні літаючі ранці для солдатів і готові не скупитись на такі технології. Одна біда – в Ezfly немає ніяких активних систем безпеки.

Це ахіллесова п’ята всіх «джетпаків»: пілот рухається на висотах менше 30м від землі, тому при аварії парашут просто не встигне розкритись. Потрібно або летіти вище, або ставити якусь подобу катапульти, або винайти щось нове. Але при зльоті і приземленні людина на Ezfly все одно вкрай уразлива, що може стати причиною травм і навіть смертей, якщо пристрій стане комерційним продуктом і піде в маси.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: