ВПС США планують перейти на дешеві та розмінні літаки-безпілотники
1 Листопада , 2019


Як відвідати лікаря – скористайтесь смартфоном

Медик Антон Дев’ятко та інженер Денис Остапенко з Херсону створили чат-бот у Телеграмі для оцінювання здоров’я та персональних ризиків. Наразі це прототип. У майбутньому він стане частиною сервісу автоматизованого лікаря в смартфоні. Застосунок матиме ще й картку пацієнта. До створення проєкту підштовхнули відсутність систематизації в медичній сфері, застарілі підходи до діагностики та призначення лікування, бажання автоматизувати процеси й використовувати доказову медицину.

Чат-бот та цифрова медична картка

Багато людей воліють заґуґлити симптоми, а не йти до лікаря. Таким чином вони отримують викривлену картину щодо стану свого здоров’я. В алгоритмі чат-боту закладені методи передової медицини, які дозволяють точно діагностувати симптоми та оцінити ризик ускладнення. Якщо він високий, програма порекомендує викликати швидку, якщо низький – вжити безрецептурні ліки.

За статистикою, 29,3% очікують, що хвороба мине без втручання лікарів. Дехто зволікає з візитом до поліклініки через кошти (17,7%) та ймовірні черги (18%). Саме тому Антон зайнявся проєктом довголіття – розробкою цифрової медичної картки пацієнта. За його словами, українці частенько нехтують своїм здоров’ям, тому зменшення ризиків, профілактика, нагадування пройти обстеження чи здати аналізи залишаються актуальними.

Як працюватиме застосунок

Проєкт довголіття пропонує користувачам створити медичну картку на основі анамнезу. Відповіді на питання щодо віку, параметрів тіла, способу життя та здоров’я родичів допоможуть оцінити ризики виникнення раку, інфаркту міокарда, цукрового діабету тощо. Також користувач матиме особистий план попередження захворювань.

Застосунок працюватиме з використанням штучного інтелекту у вигляді нейромережі. Матиме дві версії: безкоштовну та платну (з додатковими послугами). Наразі розробники у пошуках фінансування свого проєкту.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: