Випарні електростанції зможуть виробляти 70% електрики США
27 Вересня , 2017
Boeing заплатить 2 мільйони доларів за створення кращого джетпаку
28 Вересня , 2017

Лазерні атаки на пілотів літаків стають серйозною проблемою

Лазерні атаки на екіпажі пасажирських літаків стають серйозною проблемою у багатьох країнах світу. Тільки у Великобританії в 2015 році було зафіксовано 1400 подібних атак. Більшість нападів відбувається при зльоті і посадці лайнерів або на поліцейські вертольоти, для чого використовуються, як правило, прості, але потужні портативні лазерні пристрої, наявні у вільному продажу.

В результаті лазерного впливу члени екіпажів піддаються тимчасовому засліпленню, що призводить до втрати контролю за показниками приладів, а в перспективі може обернутись серйозними проблемами із зором.

Вирішити проблему допоможе система, розроблена інженером-дослідником BAE Systems Даніелем Блеком. Ось, що він розповів про неї.

«Про лазерні атаки на пасажирські літаки я дізнався з новин кілька років тому. З тих пір я займаюсь цією проблемою. Ідея захисту від впливу лазера мені прийшла в голову під час перегляду 3D-фільму. Замість того, щоб дивитись фільм, я дивився на 3D-окуляри, які формують зображення шляхом блокування світла. Після цього я зайнявся створенням спеціального фільтру, який був би здатний блокувати шкідливий вплив лазера».

Отримана в результаті оптична система пропускає до 70 % видимого світла, але перешкоджає доступу небезпечного лазерного випромінювання. Представники BAE Systems повідомили, що після завершення випробувань система буде запущена у виробництво.

Антилазер

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline