“10,000 Year Clock” – механічний годинник, який буде йти протягом 10 тисяч років
22 Лютого , 2018
Як роблять автомобільні шини?
23 Лютого , 2018

Лазерна система зарядить телефон через всю кімнату

Команда вчених з Вашингтонського університету представила технологію віддаленої зарядки гаджетів за допомогою лазера. В ході експерименту вони встановили батарею на задню частину смартфону і направили на неї вузький лазерний промінь в ближній інфрачервоній частині спектру з відстані 4,3 м, який генерував потужність 2 Вт на площі 100 кв. см. В результаті мобільний телефон зарядився з такою ж швидкістю, як від звичайного USB-кабеля.

Лазерний випромінювач в автоматичному режимі визначає готовність до зарядки гаджета, Щоб люди випадково не постраждали, опинившись в зоні опромінення, одночасно вмикається чотири малопотужних захисних променя, які створюють невидимий захисний екран. В результаті лазерні промені «відскакують від нього назад до джерела випромінювання. Якщо в якийсь момент сигнал переривається, система миттєво відключає випромінювач.

Лазерная зарядка

Для розсіювання надлишкового тепла, що утворюється зарядним променем, дослідники використовували смуги алюмінію в якості тепловідводу навколо випромінювача. При цьому не все тепло безслідно втрачається. Частину енергії збирає термоелектричний генератор і повертає її в акумулятор телефону.

За словами вчених, такі зарядні системи в майбутньому зможуть заряджати мобільні пристрої з відстані 12 метрів на площі 100 кв. сантиметрів.

University of WashingtonДжерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: