У Канаді запустять блокчейн-платформу ідентифікації особистості
27 Листопада , 2017
Розпочато рух по дослідній ділянці електрифікованої магістралі eHighway в Америці
27 Листопада , 2017

Лазери можуть стати новим видом космічної зброї, порівняної по потужності з ядерною

Метою проекту Breakthrough Starshot є запуск крихітного космічного апарату в напрямку найближчої до Землі зірки з метою вивчення недавно знайденої там екзопланети. Передбачається, що цей космічний апарат, що представляє собою невелику друковану плату, буде розігнаний до швидкості, яка дорівнює 20 відсоткам швидкості світла, за допомогою світла безлічі потужних лазерів, встановлених на поверхні Землі. Однак, група експертів, провівши ряд попередніх розрахунків, з’ясувала, що аналогічний принцип може стати основою нового виду кінетичної зброї космічного базування, яка по потужності не буде поступатись ядерній зброї.
Згідно з вищезазначеними попередніми розрахунками, безліч лазерів, сумарною потужністю 70 гігават, будуть в змозі розігнати 100-кілограмову “болванку” до швидкості 2 відсотка від швидкості світла (6 тисяч кілометрів на секунду) лише за 122 секунди. Енергія, яка виділиться при попаданні такого снаряду в ціль, буде еквівалентна енергії вибуху 430 кілотонн еталонної вибухової речовини.
Для порівняння, головний калібр лінкора розганяє снаряд у своєму стволі з прискоренням 49 тисяч метрів на секунду в квадраті. І для того, щоб розігнати снаряд з таким прискоренням до 2 відсотків від швидкості світла, потрібно було б знаряддя зі стволом, довжиною 367 347 кілометрів, що можна порівняти з відстанню між Землею і Місяцем, яка складає 384 400 кілометрів.
Зрозуміло, що розмістити на Землі лазерну установку, потужністю 70 гігават, не вийде через проблеми, пов’язані з величезною кількістю потрібної їй енергії. Але така установка може бути розміщена на Місяці, де на квадратний кілометр поверхні падає близько одного гігавата сонячної енергії. Якщо не враховувати проблеми, пов’язані з необхідністю виготовлення панелей сонячних батарей прямо на місці, ефективність перетворень сонячної енергії в енергію світла лазерів і, потім, в кінетичну енергію, то місячна лазерна “гармата” буде здатна робити один постріл за дві хвилини, посилаючи снаряд, потужність якого порівнянна з потужністю ядерного заряду.
Беручи до уваги все вищесказане, можна відзначити, що в усіх науково-фантастичних фільмах можливості показаної там зброї вельми неточні. Кінетична космічна зброя з “Зоряних воєн” або “Зоряного шляху” має бути насправді набагато потужнішою, ніж це показується глядачам.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: