Україна побудує 5 нових сонячних електростанцій на 90 МВт за рахунок канадських інвесторів
24 Вересня , 2017
Кабель від Microsoft і Facebook на 160 терабіт за секунду
24 Вересня , 2017

«Латки» для серця будуть друкувати на 3D-принтері

3D-друк знаходить широке застосування не тільки в промисловості, але і в інших галузях. Наприклад, в медицині. Неодноразово робилися спроби друку цілих органів. Але якщо до повноцінного використання надрукованих органів ще далеко, то їх частини можна буде виготовляти вже найближчим часом. Дослідник з Університету Саскачевану (Канада) Мохаммед Ізадіфар розробив і вже протестував техніку відновлення серця за допомогою технологій 3D-друку.

Вчений вже провів серію експериментів на мишах і зумів довести, що тривимірний друк дає можливість створювати свого роду «латки» для серця, відновлюючи орган після ушкоджень. Після імплантації «латка» починає розростатись і закривати дефект серцевого м’яза. Варто відзначити, що в ході експериментів на гризунах Мохаммед зіткнувся з дуже неприємною проблемою: серце миші має вкрай малі розміри, а ділянку пошкодження в такому випадку практично не видно. Для успішного спостереження дослідник модифікував метод рентгенівської візуалізації, розроблений в дослідницькому центрі Canadian Light Source (CLS). Цей метод дозволяє спостерігати за нитками кардіоміоцитів, відстань між якими дорівнює 400 мікронам.

Автор методики, доктор Мохаммед Ізадіфар

Для експериментів доктор вибрав натуральний гідрогель на основі водоростей, який є повністю біосумісним з людським тілом матеріалом. І при його імплантації не виникає реакції відторгнення трансплантату. Крім того, цей гідрогель є біорозкладаним, і після заміщення ділянки латки новими клітинами він «розсмоктується». За визнанням ученого,

«Проблема реабілітації пацієнтів, що перенесли інфаркт міокарду, полягає в тому, що серце не може відновити себе самостійно після пошкодження. Моя мета — взяти стовбурові клітини пацієнта, а потім отримати з них клітини серцевого м’яза».

Клітини людини поміщаються в середовище гідрогелю, а потім вже пересаджуються пацієнту. З часом тканини серцевого м’яза починають розчиняти гелеву латку, а клітини серця розростаються і заміщають дефект. Пізніше нова тканина починає проростати кровоносними судинами. Саме для «вбудовування» клітин серця і потрібно вдаватись до технологій 3D-друку. Це найскладніший етап у створенні латок. Як підкреслив автор методу,

«У своїх дослідженнях я використовую стовбурові клітини серцевої тканини. Використовуючи різні тривимірні шаблони в ході друку є можливість змінювати міцність, рухливість і структуру комірок «латки» з гідрогелю. А завдяки методу рентгенівської візуалізації, можна повністю контролювати процес загоєння».

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline