Вчені ведуть розробку компактного ядерного реактора для космічних колоній
20 Січня , 2018
Створено перший у світі лазер, повністю виготовлений з кремнію
21 Січня , 2018

Китайський квантовий супутник передав дані на 7600 кілометрів

Китайський квантовий супутник був запущений на орбіту два роки тому. З тих пір він допоміг у проведенні цілого ряду експериментів, а минулого літа навіть зміг передати інформацію трьом наземним станціям, розташованим на відстані тисяча кілометрів один від одного. Днями китайські фізики знову поставили рекорд, передавши дані по захищеному каналу між австрійським містом Грац і китайським Сінлуном. Відстань між містами становить понад 7 тисяч кілометрів.

Розробники пояснили, що мета експерименту — саме демонстрація працездатності цієї мережі. Тому вони все налаштували і переслали інформацію спочатку в один, а потім в інший кінець. Це означає, що в недалекому майбутньому китайські фахівці зможуть конструювати міжконтинентальну квантову мережу і використовувати її для передачі інформації. Це, за словами учасників експерименту з австрійського боку, відкриває нові можливості для розробки повноцінного квантового інтернету, створення якого вже не за горами.

Завдяки феномену квантової заплутаності подібну передачу даних неможливо зламати, тому ймовірність злому або прослуховування повністю виключена. Розробники впевнені, що квантові технології будуть широко використовуватись в майбутньому.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline