Їстівні QR-коди забезпечать індивідуальне лікування
12 Лютого , 2018
Позашляховик Polaris MRZR X може стати автономною «робочою конячкою» піхоти
13 Лютого , 2018

Китайські поліцейські беруть на озброєння «розумні» окуляри з функцією розпізнавання осіб

Останнім часом в міському окрузі Чженчжоу провінції Хенань (КНР) можна зустріти поліцейських в незвичайних сонцезахисних окулярах. Справа в тому, що це «розумні» окуляри, обладнані  програмним забезпеченням для ідентифікації та відстеження осіб, які перебувають у розшуку.

Окуляри-гаджет, розроблені компанією LLVision Technology Co., були прийняті на озброєння китайською поліцією минулого року. На даний момент правоохоронці з їх допомогою виявляють підозрілих осіб на вокзалах і в аеропортах, що вже дозволило затримати понад 25 осіб з підробленими документами.

Раніше для цього використовувалися переважно камери зовнішнього спостереження, які, на жаль, не забезпечували високої якості зображення на моніторах. «Розумні» окуляри працюють набагато ефективніше і швидше: для ідентифікації людини їм достатньо лише 100 мілісекунд.

Однак і у цього досягнення сучасних технологій знайшлися супротивники в особі… правозахисних організацій, зокрема, відомої Amnesty International. На думку правозахисників, є побоювання, що держава, таким чином, отримує ще одну можливість контролювати переміщення своїх громадян.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: