Серйозна уразливість процесорів Intel може призвести до витоку даних
4 Січня , 2018
Процесори на основі нітриду галію – цифрова технологія наступного покоління для космічної техніки
4 Січня , 2018

Китай планує створити найбільший у світі «вуглецевий ринок»

У КНР оприлюднили амбітний план регулювання викидів парникових газів в атмосферу, який описується як «вуглецевий ринок». Для всіх його учасників встановлюються нормативи на дозволені обсяги вироблення вуглекислого газу, а далі починається вільна торгівля. У кого є надлишки викидів, повинні викупити на них квоти у тих, хто менше забруднює навколишнє середовище і навпаки.

Схема багато в чому нагадує європейський проект 2005-го року, який провалився через надто лояльні умови для його учасників, тому китайці мають намір діяти інакше. Головна умова – для регулювання вуглецевого ринку буде створена єдина глобальна система обліку викидів парникових газів в країні. Зараз у цій сфері все занадто «задимлено», але влада Китаю має намір навести порядок жорсткою рукою.

Друга складова проекту – пільги та інвестиції тим, хто буде впроваджувати технології очищення викидів і освоювати «зелені» технології. Тобто, це стане окремим напрямом бізнесу, який дозволить реально заробляти, а не банально спекулювати на продажу вільних обсягів викидів. План передбачає до 2030-го переведення 20% енергетики всієї величезної країни на джерела енергії із не викопної сировини.

На першому етапі учасниками вуглецевого ринку стануть 1700 китайських компаній, і діяти він буде лише всередині країни. Немає особливого сенсу зазіхати на світове домінування, коли ті ж США показово виходять з Паризького договору. Але якщо у Китаю вийде запустити і налагодити цей ринок, то це стане прикладом для наслідування для інших держав.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: