Незвичайні бактерії поїдають токсичні метали і виділяють золоті наносамородки
7 Лютого , 2018
Розпочалось будівництво нового рентгенівського лазера, в якому використовується явище надпровідності
8 Лютого , 2018

Китай планує обладнати атомні підводні човни штучним інтелектом

Китайські фахівці працюють над проектом по впровадженню на атомних підводних човнах новітніх технологій штучного інтелекту (AI).

СМИ: Китай планирует оснастить атомные подлодки искусственным интеллектом

Нова система зі своїми власними думками» має суттєво спростити процес прийняття важливих рішень для командирів субмарин, повідомляє видання South China Morning Post з посиланням на джерела, що безпосередньо беруть участь в програмі.

Згідно задуму розробників нової системи, людська здатність приймати правильні рішення в складних ситуаціях значною мірою може знизитись після тривалого перебування в замкнутому і вкрай тісному просторі під водою.

Такі умови викликають стрес, кисневе голодування, зниження уважності і працездатності, в тому числі це стосується і ситуацій, коли необхідно прийняти важливе рішення.

Вчені вважають, що нові розробки допоможуть командирам екіпажів субмарин знизити навантаження і приймати більш ефективні рішення. Більшість функцій по переробці будь надходити на інформаційні прилади, зазначило джерело видання.

Китайські вчені заявляють, що штучний інтелект на атомних субмаринах зможе навчатися, підвищувати свої навички, розвивати нові стратегії без необхідності залучати людину.

Програма буде імітувати роботу людського головного мозку, однак переробляти значно більший обсяг інформації в найкоротші терміни.

Під час бойових дій комп’ютерний AI-помічник командира судна зможе оперативно аналізувати дані навколишнього середовища та робити прогнози, наприклад, як вплинуть на точність гідролокаторів температура води і рівень солі у воді.

Разом з тим AI-помічник зможе оцінювати ризики і переваги можливих маневрів, а також пропонувати кроки, які не розглядалися екіпажем.

Вчений повідомив, що китайські військові на даному етапі хотіли б отримати систему, яка зможе відстежувати і розуміти складні підводні операції. Вона повинна мати просту структуру, щоб виключити навіть незначний шанс виходу з ладу.

Також нова система повинна бути повністю сумісна з тією, що вже встановлена на субмарині, і, крім іншого, бути компактною. За словами вчених, для них цей проект можна порівняти зі «спробами помістити слона у взуттєву коробку».

Джерело видання також повідомило, що військові не збираються зменшувати чисельність екіпажу підводних човнів, якщо на судах буде встановлена нова система штучного інтелекту, що «на кожному ключовому посту повинна бути людина».

Вчений Інституту акустики при Китайській академії наук, провідний науковий співробітник китайської глибоководної дослідницької програми Чжу Мінь, у свою чергу, вважає величезним досягненням для світового співтовариства розвиток технологій на такому високому рівні.

Однак побоюється, що в разі якщо подібна система набуде власне мислення, «ми можемо отримати некеровану субмарину з ядерним потенціалом, здатним зруйнувати цілий континент».

«Безсумнівно, це той ризик, який влада зобов’язана враховувати при впровадженні AI-технологій у систему атомного підводного човна», — вважає вчений.

У свою чергу, професор в галузі обчислювальної науки і техніки, а також дослідник штучного інтелекту при університеті Цінхуа в Пекіні Ден Чжун заявив виданню, що в осяжному майбутньому не існує ризику, що машини, обладнані штучним інтелектом, повстануть проти людей.

«Будь-яка машина на основі AI-технологій — це просто механізм, в ньому немає життя. У будь-який момент ви можете вимкнути або перевести в ручний режим керування, те ж саме буде і на підводному човні», — вважає вчений.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: