ОАЕ збираються побудувати госпіталь на орбіті. Але через сто років
3 Лютого , 2018
NASA розпочало будівництво капсули першого пілотованого корабля Orion для далекого космосу
5 Лютого , 2018

Китай готується до морських випробуваннь рельсотрону?

У Мережі з’явилися фотографії китайського великого десантного корабля «Хайяншань» проекту Type 072-III з вірогідно встановленим у його носовій частині «рельсотроном». Західні ЗМІ повідомляють, що випробування нового знаряддя можуть початися найближчим часом. Якщо це дійсно так, то Китай стане першою країною, яка встановила знаряддя такого класу на корабель і виведе його в море на випробування.

Нагадаємо, що railgun – це знаряддя, яке використовує для розгону снаряду електромагнітні сили. Конструкція системи передбачає, що снаряд на першому етапі пострілу є частиною електричного кола, яке розганяє його між двома контактними рейками (звідси і назва railgun). Для пострілу знаряддя потребує подачі високих напруг і сили струму, які не може забезпечити просте підключення до електричної мережі. Розробкою технологій такого виду озброєння займаються відразу кілька країн. Китай, у свою чергу, веде роботу над рельсотроном ще з початку 2000-х років, а в цілому дослідження у сфері електромагнітної зброї ведуться країною ще з 80-х років.

У відкритому доступі перша інформація про створення та випробування нової зброї Китаєм з’явилася ще в 2005 році. Тоді мова йшла про відносно компактні лабораторні зразки, непридатні для масштабування і використання в реальних умовах. В кінці минулого року морським університетом інженерних наук Народно-визвольної армії Китаю було оголошено про ведення розробки технологій, які можна буде використовувати при створенні рельсотрону. Конкретно мова йшла про метод електромагнітного приведення в рух снарядів. Жодних інших подробиць на цей рахунок не повідомлялося.

Досить габаритне, не за масштабами корабля знаряддя, встановлене в його носовій частині, не схоже ні на одну існуючу в Китаї корабельну артилерійську систему. Виглядає як величезна вежа зі стволом, за якою на палубі встановлено три морських контейнери. Різні джерела повідомляють про те, що, можливо, у вежі розташовується автомат заряджання, в той час як в контейнерах можуть перебувати енергетична система, генератори і система керування зброєю. Також відзначається і поява нового елементу на надбудові десантного корабля, яка може представляти собою радіолокаційну станцію керування вогнем.

ЗМІ також відзначають, що, як правило, Китай використовує для проведення випробувань нового озброєння кораблі проекту Type 909/909A. Всього у Військово-морського флоту Народно-визвольної армії Китаю є чотири таких корабля, водотоннажність кожного з яких становить 4,5 тисячі тонн. Цілком можливо, що знаряддя виявилося настільки великим, що його енергетична установка просто не в змозі забезпечити потрібну кількість енергії railgun, тому було вирішено використовувати корабель «Хайяншань» з водотоннажністю 7 тисяч тонн.

Також слід нагадати, що ще раніше бойові прототипи рельсотрону були представлені американською компанією General Atomics, а також британськоб BAE Systems. Установка BAE Systems використовує в якості снарядів металеві кінетичні болванки вагою 16 кілограмів. Дульна енергія знаряддя при цьому становить 32 мегаджоуля. Дульна енергія прототипу установки компанії General Atomics на 1 мегаджоуль вища. Влітку минулого року Науково-дослідне управління ВМС США спільно з BAE Systems провело випробування рельсотрону, встановленого на полігоні «Дальгрен» у Вірджинії. У рамках випробувань знаряддя вперше зробило два постріли поспіль.

На поточний момент розробка рельсотронів для Науково-дослідного управління ВМС США заморожена. Інженери і військові вирішують подальшу долю проекту, яка зараз бачиться вельми туманною. Цілком можливо, що проект зовсім припинять. Виною тому є складність знаряддя, високе споживання енергії, відносно низький ресурс ствола рельсотронару, а також відсутність на даний момент у складі флоту кораблів, придатних для установки і масштабних випробувань електромагнітної установки.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: