Гігроботи: роботи, яким не потрібна електрика
30 Січня , 2018
Екс-інженери Google показали власний безпілотний фургон
31 Січня , 2018

“Квантовий коктейль” дозволить розробити нові технології зберігання даних

Обмежена швидкість запису та зчитування інформації, записаної на магнітному носії, визначає межу максимальної швидкодії цього носія, наприклад, жорсткого диска. Для прискорення процесів запису і читання дослідники намагаються допомагати цим процесам ультракороткими імпульсами лазерного світла і іншими методами, які дозволяють зменшити час перемикання стану ділянок магнітного матеріалу. Такий шлях є досить перспективним, однак, задіяні тут фізичні механізми залишаються погано вивченими і на сьогоднішній день. Вся проблема полягає в складній структурі і складних взаємодіях частинок магнітних матеріалів, які на найменшому рівні можна розглядати як квантові системи, що складаються з безлічі окремих квантових об’єктів.
Квантові системи, що складаються з безлічі об’єктів, досить важко піддаються моделюванню і практичному вивченню через складні взаємодії між окремими об’єктами, входять до їх складу . Тому фізики зі Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology, ETH) в Цюріху створили свого роду “квантовий коктейль” з синтетичного кристала, в якому “замішана” суто задана кількість квантових частинок відомого і вивченого виду. За допомогою такого кристалу вчені проводять дослідження складних квантових систем, що в майбутньому може допомогти в справі розробки технологій зберігання інформації наступного покоління.
Досить незвичайним у цій справі є сам синтетичний кристал, який складається з чистого світла. Цей кристал є своєрідною пасткою для електрично нейтральних атомів одного з магнітних матеріалів. І все це разом є моделлю частинки магнітного матеріалу, використовуваного в магнітних пристроях зберігання інформації. Однак, на відміну від використовуваних твердих магнітних матеріалів, які піддаються впливу маси негативних ефектів, пов’язаних з наявністю дефектів і сторонніх домішок, кристал “квантового коктейлю” є абсолютно чистим, що дозволяє точно встановити й виміряти всі параметри складної квантової системи.
Завдяки високій чистоті проведених експериментів, дослідники змогли ідентифікувати і контролювати мікроскопічні процеси в квантовій системі, завдяки чому вже були знайдені деякі методи, що дозволяють краще і швидше керувати магнітним станом цієї штучної “частинки” магнітного матеріалу. Цікавим є те, що перемиканню системи в антиферомагнітний і феромагнітний стан надає величезну допомогу фізичне струшування всього світлового кристалу з ув’язненими атомами в момент перемикання. І ця деталь, без сумнівів, буде врахована при пошуку нових магнітних матеріалів і розробці нових технологій магнітного запису наступного покоління.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: