Національну мережу електрозаправок Австрії підключать до ВДЕ
31 Березня , 2017
Hyperloop One: пасажирські перевезення можуть початися в 2022 році
31 Березня , 2017

Квантовий комп’ютер навчився бачити і класифікувати дерева

Вчені з Каліфорнійського коледжу Св. Марії (St. Mary’s College of California), що працюють з квантовим комп’ютером D-Wave 2X, навчили його розпізнавати і класифікувати дерева на знімках, отриманих за допомогою супутникової або аерофотозйомки. Все це виглядає не дуже вражаючим досягненням, тим не менш, це досягнення є значним кроком до практичного використання квантових комп’ютерів для розв’язання складних задач, таких, як комп’ютерне бачення і розпізнавання об’єктів.
Дослідники, очолювані фізиком Едвардом Бойда (Edward Boyda), “згодували” квантовому комп’ютеру з 1152 кубітами сотні зображень поверхні, отриманих за допомогою супутників НАСА. Комп’ютер самостійно визначив десятки варіантів різних особливостей, таких, як насиченість зеленого кольору, коефіцієнт відбиття і т. п. для того, щоб визначити, чи є пікселі зображення деревами, а не дорогами, будівлями або водоймами. Вказавши комп’ютеру на допущені ним помилки, вчені домоглись того, що комп’ютер змінив обчислені ним формули, за якими він здійснює ідентифікацію і класифікацію дерев.
“Класифікація дерев це завдання, набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Дерева ростуть поруч один з одним, високі дерева сусідять з низькими, і в лісі ці варіанти зустрічаються в незчисленній кількості комбінацій” – розповідає Рамакрішна Немані (Ramakrishna Nemani), вчений з відділу суперкомп’ютерних обчислень НАСА (NASA Advanced Supercomputer Division) в Маунтін-В’ю.
Спутниковые снимки
Після проведеного процесу навчання, комп’ютер D-Wave зміг ідентифікувати та класифікувати дерева з 90-відсотковою точністю. Такий рівень точності ненабагато перевищує точність роботи подібних програм на звичайних комп’ютерах, але квантовий комп’ютер робить все це з легкістю, залишаючи досить великий резерв обчислювальної потужності для вирішення інших супутніх складних обчислювальних завдань, також пов’язаних з аналізом зображень та ідентифікацією об’єктів.
Розв’язана за допомогою квантового комп’ютера D-Wave 2X проблема є лише малою частиною більш глобальної задачі відстеження і прогнозування кліматичних змін. Пропускаючи через себе “тони” знімків, зроблених супутниками НАСА, квантові комп’ютери зможуть в прийнятні терміни виявити наявність повільних кліматичних змін, що відбуваються протягом тижнів, місяців або років. “При такому підході ми зможемо, з дуже високою точністю, прогнозувати появу циклону над Індією через шість місяців, спостерігаючи сьогодні деякі зміни погодних умов в Північній Канаді” – пишуть дослідники.
“Побутує думка, що квантові комп’ютери зможуть вирішити абсолютно всі складні завдання набагато швидше звичайних обчислювальних систем” – розповідає Ітей Хен (Itay Hen), програміст з університету Південної Каліфорнії, – “Але це зовсім не так, вся міць квантових комп’ютерів проявляється лише на задачах певного класу, їх використання для інших завдань є тупиковим напрямком. Ми ж зараз займаємось пошуком і визначенням нових видів завдань, придатних для квантових комп’ютерів. Крім цього, ми займаємось адаптацією під квантові системи деяких відомих завдань, таких, як машинне глибинне вивчення і самонавчання”.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline