Прозорий сенсорний дисплей XG дозволить керувати цифровим контентом
7 Січня , 2018
Робот для допомоги в будівництві марсіанської колонії
7 Січня , 2018

Квадрокоптери навчили літати зграями без GPS

В Інтернеті повно роликів, де зграї дронов красиво і злагоджено летять, попутно виконуючи різні трюки. Ну і що? Адже вони використовують дані, отримані з GPS, але що робити, коли використати GPS неможливо? Інженери університету Пенсільванії вирішили навчити дрони обходитись без них.

Для цього вони взяли дванадцять невеликих квадрокоптерів вагою 250 грамів, обладнали кожен з них набором для літальних апаратів, створених Qualcomm Snapdragon. Кожен такий блок обладнаний мікрокомп’ютером на базі чотириядерного процесора і включає в себе VGA-камеру з кутом огляду 160 градусів, дві VGA-камери, що працюють в парі, і 4K-камеру, необхідну для зйомки відео.

Спарені камери дозволяють дрону відстежувати інші об’єкти, визначаючи, я в яку сторону вони рухаються. Недолік полягав у тому, що зі збільшенням дистанції бортовий ПК переставав коректно розраховувати відстань до об’єктів, але розробникам вдалось усунути проблему — тепер на відстані до ста метрів апарат вираховує відстань з похибкою до півметра.

Завдяки цьому дрони, що рухаються зграєю, зовсім не зіштовхуються один з одним, добре утримують дистанцію і порядок навіть у складних умовах — це показали результати випробувань, в яких дронам довелось летіти і орієнтуватись поза приміщенням при вітряній похмурій погоді.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: