Незвичайний концепт автомобіля з вітряним двигуном
29 Січня , 2018
Ультразвукове торнадо дозволяє піднімати у повітря великі предмети
29 Січня , 2018

Крихітні порошинки в повітрі дозволяють створювати високоякісні тривимірні зображення

Однією з технологій, що прийшли до нас з екранів науково-фантастичних фільмів серії “Зоряні війни”, яку вчені всіма силами намагаються втілити в реальності, є голографічний дисплей, за допомогою якого робот R2-D2 відтворював рухомі зображення принцеси Леї та інших персонажів. І нещодавно вчені з університету Рочестера створили новий голографічний пристрій, за якістю роботи максимально наближений до того, що ми бачили в “Зоряних війнах”, його робота заснована на використанні крихітних частинок пилу, що “танцюють” у повітрі під дією променя лазерного світла.

Розробляючи нову технологію, вчені знайшли спосіб керування частками пилу, які ширяють у повітрі і світяться під дією лазерного світла. “Наш пристрій, по суті, дуже швидко “друкує” в повітрі тривимірний об’єкт і стирає його для “друку” наступного кадру” – розповідає Даніель Смаллі (Daniel Smalley), провідний дослідник, – “Незважаючи на велику кількість подібних систем, створених в останні роки, наша система є найближчою до системи робота R2-D2 з “Зоряних воєн”.

Голографический дисплей
В якості прикладу роботи нового голографічного пристрою вчені відтворили рухоме зображення метелика, який пурхає в повітрі, і зображення одного з аспірантів лабораторії, який вдавав з себе принцесу Лею.
Крихітні порошинки рухаються у повітрі під впливом лазерного променя світла, який виступає у ролі так званого оптичного пінцета. І, незважаючи на схожість системи з дисплеєм робота R2-D2, ідея для її створення була взята з абсолютно іншого фантастичного фільму. На ідею створення “пилового” голографічного дисплею дослідників наштовхнула голографічна рукавичка Тоні Старка, головного героя фільму “Залізна людина”.
Цікавіший той факт, що саме створюване зображення практично є двовимірним.

“Це схоже на роботу тривимірного принтера, який друкує тривимірні об’єкти шляхом нанесення двовимірних шарів” – розповідає Даніель Смаллі, – “Всі “чари” нашої технології зібрані у двомірній площині”.

Голографическое изображение #2
Створений вченими пристрій має невеликі габарити і здатен створювати настільки ж невеликі голографічні зображення. Але, шляхом включення до складу системи додаткових лазерів, тобто додаткових оптичних пінцетів”, дослідники планую збільшити робочий об’єм і, відповідно, розміри створюваних голографічних зображень.
На жаль, вченим знадобиться ще досить багато часу для того, щоб подібний голографічний дисплей перейшов у розряд технологій, придатних для практичного використання. А сфери застосування такої технології проглядаються досить чітко вже давно, завдяки тим же фільмам серії “Зоряні війни”, “Залізна людина” і ін

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: