Бактеріальне “оптичне волокно” дозволить світлу лазера проходити крізь каламутну воду
4 Вересня , 2017
Два гігантських шведських пороми стануть найбільшими електросуднами у світі
4 Вересня , 2017

Крижаний “жорсткий диск може зберігати 25000 гігабайт даних в об’ємі з монету

В Манчестерському університеті є група, що веде дослідження в галузі молекулярного зберігання даних, коли кожна окрема молекула певної речовини може виступати в якості сховища одного або декількох бітів даних. Дослідження в даному напрямку можуть призвести до появи нових пристроїв, здатних записувати більш 25 терабайт даних на площі один квадратний дюйм, і такий же обсяг даних може вміститись в об’єм носія, порівнянний з об’ємом монетки малого номіналу.
Магнетизм – це явище, яке використовується для зберігання даних у всіх жорстких дисках. Зерна магнітного матеріалу, що покривають пластини жорстких дисків, зараз мають розміри від 10 до 20 нанометрів. Напрямок намагніченості цих зерен змінюється під впливом сильного зовнішнього магнітного поля, що виробляється котушкою в головці диска, а послідовність намагнічених ділянок пластини жорсткого диска перетворюється в послідовність логічних одиниць і нулів.
Для подальшого збільшення показника щільності запису інформації вимагається зменшення розмірів магнітного “зерна” менше 10 нанометрів, а це, як відомо, вже можна порівняти з розмірами окремих молекул речовини. На жаль, у молекул більшості речовин відсутня така характеристика, як магнітний гістерезис, якщо тільки їх не охолодити до температури -259 градусів Цельсію або нижче. Природно, що необхідність охолодження до наднизьких температур за допомогою рідкого гелію ставить жирний хрест на практичному застосуванні таких технологій.
Але під час своїх чергових досліджень група з Манчестерського університету виявила, що молекули деяких сполук на основі атомів диспрозій (dysprosium) починають володіти магнітним гістерезисом вже при температурі -213 градусів Цельсію. Така температура вже досить близька до температури охолодження рідким азотом (-196 градусів Цельсію), що дозволяє замислюватись про практичне застосування молекулярних сховищ даних.
Члени дослідницької групи з Манчестерського університету впевнені в тому, що їм вдасться знайти в найближчому майбутньому речовину, молекули якї будуть володіти магнітним гістерезисом при температурах вище точки кипіння рідкого азоту. Це, в свою чергу, дозволить створити сховища даних для суперкомп’ютерів і датацентрів, щільність запису яких буде мінімум у сто разів вищою щільності запису будь-яких існуючих технологій.
На жаль, такі високоємні пристрої зберігання, вимагають настільки низькотемпературного охолодження, що навряд чи стануть доступними звичайним споживачам. Але цілком може бути, що в недалекому майбутньому, ваші дані, передані в якесь хмарне сховище, будуть записані саме в пристроях молекулярного зберігання даних величезного за нинішніми мірками об’єму.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline