Tesla встановила найбільше літій-іонне сховище енергії потужністю 100 МВт
24 Листопада , 2017
Qualcomm Centriq 2400 – перший в світі серверний процесор, виготовлений за 10-нм технологією
24 Листопада , 2017

Космічний корабель Dream Chaser вперше здійснив успішний планеруючий політ і самостійну посадку

Чотири роки тому фахівці компанії Sierra Nevada Corp (SNC) зробили перший випробувальний планеруючий політ космічного корабля Dream Chaser, який закінчився катастрофою через неправильне розгортання посадкового пристрою. З того часу конструкція космічного корабля була повністю відновлена і 11 листопада 2017 року, його знову було піднято в повітря, де він був відпущений у вільний планеруючий політ і успішно здійснив посадку на злітно-посадкову смугу Льотного дослідницького центру НАСА імені Амстронга, Едвардс, Каліфорнія.


Космічний корабель Dream Chaser розробляється в рамках одного з трьох контрактів НАСА, укладених в 2016 році, метою яких є створення космічного апарату, здатного доставляти вантажі й людей на борт Міжнародної космічної станції (МКС). З трьох проектів Dream Chaser є єдиним космічним літаком, здатним на посадку на смугу аеропорту.


Це, в свою чергу, передбачає, що корабель зможе здійснити посадку на смугу будь-якого великого аеропорту в будь-якій точці земної кулі в разі виникнення непередбаченої ситуації в повітрі чи в космосі. Крім цього, він зможе доставити неушкодженими на Землю зразки і результати експериментів, які можуть бути пошкоджені у разі доставки традиційними методами.


Згідно з планами компанії Sierra Nevada, космічний корабель Dream Chaser буде готовий до здійснення польотів на Міжнародну космічну станцію до кінця 2019 року.
Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: