Іонний двигун NASA показав новий рекорд продуктивності
15 Жовтня , 2017
Найлегший складаний електроскутер збирається за 3 секунди (відео)
15 Жовтня , 2017

Космічний апарат Odyssey зробив свій перший за 16 років знімок Фобоса, супутника Марса

Дослідницький космічний апарат Odyssey знаходиться на орбіті Марса вже протягом 16 років, проводячи фотозйомку поверхні, збираючи наукові дані і виступаючи в ролі релейної станції далекого космічного зв’язку. На поверхні Червоної Планети є ще безліч цікавих речей, які можна вивчати за допомогою інструментів апарату Odyssey, але керівництво НАСА зробило несподіваний “хід конем”, перевернувши апарат догори ногами і направивши його камеру від Марса. Завдяки такому маневру в об’єктиви камери Thermal Emission Imaging System (THEMIS) дослідницького апарату 29 вересня 2017 року потрапив невеликий супутник планети, Фобос. І отримані знімки є першими знімками Фобоса, зробленими апаратом Odyssey за весь час його перебування на орбіті Марса.
Розмір Фобоса становить лише близько 22.5 кілометрів, а його знімки були зроблені апаратом Odyssey з відстані 5600 кілометрів, що приблизно відповідає відстані від Лондону до Нью-Йорка. Начебто в отриманні нових знімків Фобоса немає нічого незвичайного, інші космічні апарати раніше вже неодноразово знімали це космічне тіло і з ближчої дистанції. Але вся справа полягає в тому, що знімки апарату Odyssey є першими знімками Фобоса, зробленими в інфрачервоному діапазоні.
Зазвичай камера THEMIS апарату Odyssey спрямована на поверхню Марсу з висоти 400 кілометрів. Зйомка ділянок поверхні в інфрачервоному діапазоні дозволяє вченим вивчати геологічні особливості планети, шукати сліди наявності води і сліди існування життя в далекому минулому Марса. Оскільки інфрачервона камера THEMIS знімає картину розподілу температури на поверхні, отримані за її допомогою дані, дозволяють вченим визначити, наскільки швидко нагріваються або втрачають тепло окремі ділянки поверхні. Це, в свою чергу, дає вченим інформації про склад порід на поверхні і про залягання певних порід під поверхнею планети.
Відзначимо, що обидва супутники Марса Фобос і Деймос, є досить дивними космічними тілами. Вони обидва мають невеликі розміри і деякі речі вказують на те, що Фобос і Деймос утворились з матеріалу кілець, подібних до кілець Сатурна, які оточували Марс в минулому. І через деякий час супутники Марсу під впливом його гравітації знову перетворяться в руїни з каменів і пилу, які при вдалому збігу обставин знову зможуть сформувати повноцінні кільця.
Можна сказати, що стосовно Фобоса сліди процесу руйнування спостерігаються вже досить давно і досить явно. Цей процес являє собою предмет підвищеного інтересу з боку вчених-астрономів і планетологів і через це керівництво НАСА зважилось на проведення такого незвичайного для орбітальних апаратів маневру.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline