“Корсар” прийнято на озброєння Збройних Сил України
30 Серпня , 2017
Вантажівки Tesla отримають запас ходу до 480 км і будуть працювати в регіонах
30 Серпня , 2017

Короткий курс історії спаму

Мільйони рекламних, шахрайських і просто безглуздих листів, які щодня з’являються в наших поштових скриньках, старші самого інтернету. Імена авторів перших непрошених електронних листів увійшли в історію.

Прийнято вважати, що першу непаперову спам-розсилку отримали в 1864 році абоненти Western Union після того, як компанія дозволила розсилати повідомлення на великі списки адрес. Можливістю миттю скористалась стоматологічна клініка, і непрохана реклама полетіла по телеграфних дротах.
Спеціального слова для таких розсилок довгий час не було, щоб воно з’явилось, повинні були зійтися: історичний курйоз, коміки з Monthy Python і протоінтернет.

Курйоз забезпечила компанія — виробник м’ясних консервів SPAM, офіційний постачальник британської армії під час війни та учасник ленд-лізу. Після війни у компанії залишились величезні надлишки консерв, які тепер нікуди не треба було відправляти. Щоб позбавитись від них, була розпочата агресивна рекламна кампанія: букви SPAM були всюди, у вітринах магазинів і на громадському транспорті, і так набридли, що коміки з Monthy Python зняли про них скетч, і слово стало прозивним для нав’язливої реклами.

За непрошеною рекламою в мережі слово «спам» закріпилось в 1986 році завдяки першій в історії мережевій комерційній розсилці про фінансову піраміду під загальним заголовком «зароби купу грошей», що з’явилась в передвіснику інтернету — мережі USENET.

Ідея не прижилась і не викликала нічого, крім роздратування. Можливо, першим повторним зверненням до цієї стратегії в комерційних цілях стала USENET-розсилка Лоренса Кантера і Марти Зігель 1996 року, пропонували юридичну допомогу в оформленні грін-карти. Пізніше ненависні користувачам мережі автори розсилки хвалились прибутком — завдяки спаму їм вдалося заробити 100 тисяч доларів. Грунтуючись на вдалому досвіді, вони навіть написали бізнес-підручник How to Make a FORTUNE on the Information Superhighway: everyone’s Guerrilla Guide to Marketing on the Internet and Other On-Line Services. Книгу і сьогодні можна придбати на Amazon.

А через два роки в тому ж USENET з’явилась перша безглузда розсилка, спам без мети відбирання грошей у населення. Її іноді називають однією з перших великих загадок мережі. У 1996 році в спільнотах користувачів USENET стало з’являтись повідомлення, зазвичай назване або починалось зі слів Markovian Parallax Denigrate. USENET складався в основному з кібернетиків, програмістів і інших фахівців, але навіть їм не вдалось ні прочитати зашифроване повідомлення (якщо це було повідомленням), ні знайти в ньому хоч якусь логіку.

Виглядало повідомлення так:

jitterbugging McKinley Abe break Newtonian inferring caw update Cohen air collaborate rue sportswriting rococo invocate tousle shadflower Debby Stirling pathogenesis escritoire adventitious novo ITT most chairperson Dwight Hertzog different pinpoint dunk McKinley pendant firelight Uranus episodic medicine ditty craggy flogging variac brotherhood Webb impromptu file countenance inheritance cohesion refrigerate morphine napkin inland Janeiro nameable yearbook hark

З часом на зміну мережі USENET прийшов інтернет, і історія Markovian Parallax Denigrate забулась. Архіви мережі знаходяться в публічному доступі, і повідомлення з трьома загадковими словами там неходится тільки одне. Його відправник — Сьюзан Ліндауер (Susan Lindauer), жінка складної долі. Вона довго працювала журналістом, а в 2004 році була арештована за підозрою в шпигунстві на користь уряду Саддама Хуссейна. Її арешт привернув нову хвилю інтересу до загадки і породив масу конспірологічних теорій, аж до того, що розсилка Markovian Parallax Denigrate була частиною коду, яким користувались ісламісти при підготовці терактів 11 вересня.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: