Броня з графену, що по міцності перевершує алмази
21 Грудня , 2017
40 років тому на Закарпатті діяв секретний вертолітний завод (ФОТО, ВІДЕО)
22 Грудня , 2017

Конструкція сонячних панелей SunPower підвищує ефективність на 15%

Розробники американської компанії з Сан-Хосе SunPower знайшли спосіб на 15% збільшити ефективність звичайних сонячних панелей. Зробити це можна за рахунок часткової модернізації конструкції модуля. При невеликих додаткових витратах вони створили панель, розташування фотоелементів в якій нагадує укладання черепиці (Shingle cell).

Завдяки такому рішенню комірки панелі P-серії краще розвернуті до прямих сонячних променів, що і приводить до зростання ефективності. У 2015 році SunPower придбала каліфорнійську компанію Cogenra. Саме співробітники Cogenra стали авторами більшості удосконалень нового виду сонячних батарей. Як тільки інвестори усвідомили потенційну вигоду простої, але досконалішої конструкції, акції SunPower зросли на 12%.

Какая разница между солнечными батареями

За останні роки прибутковість діяльності SunPower залишала бажати кращого. Однак нові винаходи компанії виглядають багатообіцяюче. Сонячні панелі P-серії використовують дешевші і менш ефективні фотоелементи, але це компенсується їх каскадним розташуванням. Така структура дозволяє розмістити на одній ділянці більшу кількість комірок, якими покривається практично 100% площі панелей, що в підсумку збільшує продуктивність модуля. До того ж, в панелях P-серії паяні з’єднання розташовані на зворотному боці, що, знову ж таки, звільняє місце для додаткових фотоелементів. При цьому ціна такої сонячної батареї залишається на цілком доступному рівні.

Инновационный солнечный модуль

До недавнього часу інвестори висловлювали побоювання з приводу високої вартості попередніх моделей сонячних панелей цієї компанії, а також великих інвестиційних вкладень, які потрібні для будівництва нових підприємств SunPower. Проте, вона планує нарощувати свою присутність на ринку. Спільно з китайськими Dongfang Electric і кремнієвим гігантом Zhonghuan Semiconductor американська компанія збирається налагодити найбільше в світі виробництво сонячних панелей. Цей спільний проект вже отримав свою назву – DZS Solar.

Варто відзначити, що подібний принцип застосувала і тайванська компанія Mega Sunergy, яка випустила нову фотоелектричну панель з багатоярусним масивом елементів потужністю 315 Вт, що збільшує продуктивність традиційного сонячного модуля на 17%.

Джерело

LEU
LEU

1 Коментарій

  1. Соня Клифт сказав:

    Тут багато цікавого відео про домашні сонячні станції. youtube.com/channel/UC-mb4kOejKHL431o2UCVrkw/videos

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: