Винищувачі, озброєні бойовими лазерами, піднімуться в повітря в 2021 році
13 Листопада , 2017
Робот ANYmal навчився користуватися ліфтом
14 Листопада , 2017

“Конкуруючі” нейронні мережі здатні створювати фотореалістичні портрети людей, які ніколи не існували в реальності

Минулого року компанія Google завершила створення DeepDream, програми, заснованої на технологіях глибинного машинного навчання та самонавчання, яка створювала вельми своєрідні “твори мистецтва”, деякі з яких просто шокували звичайних людей. Але цей крок був лише прелюдією, а продовженням стала програма, розроблена фахівцями компанії Nvidia, здатна створювати вражаюче фотореалістичні портрети людей, які ніколи не існували в реальності.
Основою нової програми компанії Nvidia є так звана технологія конкуруючих нейронних мереж (generative adversarial network, GAN). Цей алгоритм заснований на використанні пари незалежних нейронних мереж, які постійно “воюють” одна з одною. Перша мережа виконує “породжуючу” функцію, тобто знаходить і пропонує вирішення поставленої задачі, створює портрет в даному випадку. Друга мережа відіграє роль суперника, заперечуючи результати роботи першої мережі. І, зрештою, “породжуюча” мережа повинна видати настільки чудовий результат, що у другої мережі не набереться аргументів для його заперечення.
Для навчання системи дослідники компанії Nvidia використовували високоякісний набір CelebA-HQ, базу даних знімків найвищої якості з роздільною здатністю 1024х1024 точок, які є фотографіями знаменитих людей. Саме тому складається враження, що створювані програмою портрети неіснуючих людей вам частково знайомі, адже в них, так чи інакше, проскакують характерні риси досить відомих людей.
Робота програми компанії Nvidia починалась зі створення низькоякісних зображень з малою роздільною здатністю. Але прогресивні алгоритми швидко самонавчились і до створюваних зображень почали поступово додаватися нові шари, що забезпечують більшу деталізацію. І в результаті якість створених програмою “портретів” практично зрівнялась з якістю портретів з бази CelebA-HQ.
Зараз програма компанії Nvidia здатна створювати тільки статичні портрети, але за допомогою досить традиційних методів ці портрети можна трохи “оживити”, що досить наочно продемонстровано на наведеному нижче відеоролику. Більше того, нові GAN-алгоритми компанії Nvidia можуть бути успішно використані не лише по відношенню до портретів людей, вони також здатні самостійно створювати реалістичні пейзажі, внутрішні інтер’єри та зображення різних повсякденних речей, у чому можна переконатись, переглянувши відеоролик до самого кінця.
Ми рекомендуємо переглядати відеоролик, розгорнувши його на повний екран і з якістю 1080p.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline