Підземну систему зберігання вітрової енергії на стислому повітрі побудують в США
17 Липня , 2017
В Швейцарії надрукували серце, яке здатне битись
17 Липня , 2017

Комп’ютери вчаться читати «мову тіла»

Майже половина всього спілкування людей між собою припадає на невербальні контакти, часто ще й надто неточно виражені. Для цифрової системи, яка звикла до прийому конкретних команд, це нездоланна перешкода в налагодженні діалогу машини і людини. Але в Інституті робототехніки Університету Карнегі-Меллона думають, що знайшли вихід.

Захопити за допомогою камери довільний жест неважко, всі проблеми з їх точною і швидкою інтерпретацією. Система навчання складається з трьох кроків. По-перше, комп’ютер не вивчає поведінку конкретного індивідуума, він обирає окремі жести рук, ніг, повороти голови і шукає їх аналоги на досліджуваному об’єкті. Наприклад, тривожне розмахування руками – спочатку знаходимо жест, потім обчислюємо, кому він належить.

Распознавание жестов

Щоб створити базу даних з жестів і поз пара аспірантів годинами кривлялась перед камерою, в загальній складності показавши системі кілька тисяч комбінацій положень тіла. Потім настала черга третьої стадії – за допомогою установки Panoptic Studio з 500 камер кожна поза і окремий жест були детально зняті з безлічі ракурсів, щоб система навчилась безпомилково виявляти їх в різних ситуаціях.

Знадобилась 31 камера надвисокої роздільної здатності, щоб захопити рух пальців, настільки вони малі і рухливі для електронного ока. Але вся ця машинерія і велика потужність потрібні лише на стадії навчання системи, надалі для «читання» мови тіла буде достатньо і простої веб-камери, запевняють вчені. Зараз вони працюють над об’єднанням 2D і 3D моделей і розпізнавання жестів окремих людей в натовпі.

Галузь застосування нової технології чітко не окреслена, через те, що довести надійність прочитання жесту комп’ютером проблематично. Одна справа влаштувати рекламне шоу з розпізнаванням емоцій натовпу і зовсім інша – довірити автопілоту вести електромобіль, підкоряючись недбалим помахам долоні. А якщо дозволити системі працювати помічником судді на спортивних заходах, це може вилитись в скандал. Спробуй, поясни кремнієвому мозку, що ти не симулював зіткнення і біль!

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: