Астрономи збираються вперше побачити своїми очима горизонт подій чорної діри
1 Квітня , 2017
Створена система контролю та високоточного відстеження переміщень комах-кіборгів
1 Квітня , 2017

Компанія SpaceX провела успішний повторний запуск і посадку використаної раніше ступені ракети-носія Falcon 9

Відома аерокосмічна компанія SpaceX в черговий раз увійшла в історію, зробивши повторний запуск і успішну посадку використаної раніше першої ступені ракети-носія Falcon 9. Відновлена після першого запуску ракета стартувала 30 березня 2017 року в 22:27 за часом по Грінвичу, зі стартового майданчика Launch Complex 39 космодрому Космічного центру НАСА імені Кеннеді на мисі Канаверал у Флориді. Вивівши на навколоземну проміжну орбіту другу сходинку з комунікаційним супутником SES-10, перша ступінь ракети-носія здійснила спуск до поверхні Землі та в 22:36 здійснила успішну посадку на майданчик, що знаходився на палубі безпілотної морської баржі, що пливе по поверхні вод Атлантичного океану.
Слід зауважити, що багаторазове використання є далеко не новинкою в космічній техніці. Американські космічні Шатли в свій час літали в космос по багато разів, а зараз це ж саме роблять секретні космічні апарати X-37B, що запускаються американськими військовими з завидною періодичністю. Однак, компанії SpaceX вдалося зробити те, чого не вдавалось зробити нікому раніше, вони повторно запустили основну частину балістичної ракети Falcon 9, яка в перший раз відправилась в космос в рамках місії CRS-8, запуск якої був проведений 8 квітня 2016 року.
Посадка первой ступени
Місія SES-10 стартувала при хороших погодних умовах і без будь-яких проблем технічного плану. Через одну хвилину і 22 секунди польоту ракета досягла точки так званої максимальної механічної напруги Max Q. Через дві хвилини 41 секунду від ракети відокремилась друга ступінь із супутником SES-10, який був виведений на розрахункову орбіту через 32 хвилини після запуску.
У той час, перша ступінь ракети Falcon 9, виконавши серію гальмівних запусків двигунів, виконала контрольований спуск до поверхні землі і м’яку посадку на майданчику баржі, яка має хитромудру назва “Of Course I Still Love You”, і знаходилася у водах Атлантичного океану неподалік від мису Канаверал. Через краплі води, що потрапили на лінзи об’єктива камер, процес відеофіксації подій був перерваний і, хочеться сподіватися, що незабаром в мережі з’являться відеоролики, на яких буде видно процес посадки ракети, знятий з інших ракурсів.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline