Військові США тестують бараки, створені 3D-принтером
4 Вересня , 2017
Бактеріальне “оптичне волокно” дозволить світлу лазера проходити крізь каламутну воду
4 Вересня , 2017

Компанія SpaceX провела успішні випробування перших ступенів важкої ракети-носія Falcon Heavy

Ілон Маск і інше керівництво компанії SpaceX планує провести перший запуск ракети-носія важкого класу Falcon Heavy в листопаді цього року. У рамках підготовки до цього запуску компанія проводить програму випробувань ключових компонентів і вузлів майбутньої ракети, перші з яких були розпочаті в травні цього року. А на днях фахівці компанії успішно завершили випробування всіх трьох перших ступенів майбутньої ракети.
Випробування перших ступенів проводились на спеціальному стенді виробничого відділу компанії SpaceX в МакГрегорі, штат Техас. Кожен зі ступенів, який являє собою трохи змінений перший ступінь ракети Falcon 9, пропрацював з увімкненими двигунами протягом однієї хвилини, поки в баках ракети не вичерпалось паливо.
Ракета Falcon Heavy незабаром стане найпотужнішою ракетою, що знаходиться в розпорядженні компанії SpaceX. Використовуючи сумарну тягу трьох ракет Falcon 9, ця ракета зможе піднімати на навколоземну орбіту вантаж, вагою до 63 500 кілограм (140 000 фунтів). При цьому, кожен з трьох перших ступенів повернеться на Землю, і зробить м’яку посадку, надаючи можливість його повторного використання.
Нагадаємо, що дата першого запуску ракети Falcon Heavy вже переносилась кілька разів. Спочатку, в 2011 році, Ілон Маск пообіцяв, що запуск відбудеться в 2013 році. Але, складнощі з реалізацією технологій автоматичної посадки відпрацьованих перших ступенів і деякі інші неприємності змусили керівництво компанії перенести термін запуску важкої ракети. Хочеться сподіватись, що до листопада цього року не трапиться ніяких непередбачених ситуацій і компанії SpaceX все ж вдасться реалізувати всі свої плани.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline