Як випробовують на міцність сучасні мости
22 Вересня , 2017
Вперше енергія вітропарків Британії стала дешевшою атомної
22 Вересня , 2017

Компанія SpaceX показала повний варіант скафандру для екіпажу космічного корабля Dragon Crew

Не так давно Ілон Маск, засновник та керівник відомої космічної компанії SpaceX, продемонстрував всьому світу футуристичний скафандр, в який будуть одягнені члени екіпажу космічного корабля Crew Dragon. На перших опублікованих в Instagram знімках цей скафандр був показаний частково. Але нещодавно на сторінці Ілона Маска з’явився новий знімок, на якому цей скафандр продемонстрований повністю. Більш того, згідно з наявною інформацією зразки таких скафандрів вже існують в реальності і нещодавно вони успішно пройшли через етап тестування на герметичність у вакуумі при подвійному внутрішньому тиску, тобто всередину скафандра було закачано повітря під тиском 1520 міліметрів ртутного стовпчика.
Завдяки тонкій оболонці скафандра і відсутності в його конструкції великих вузлів систем життєзабезпечення стає зрозуміло, що цей скафандр є більш сучасним і високотехнологічним аналогом аварійного скафандру Advanced Crew Escape Suit, скафандру помаранчевого кольору, в який одягаються астронавти під час запуску в космос або повернення на Землю.
Новий скафандр SpaceX не призначений для виходів у відкритий космос. Для цього використовуються скафандри іншого типу, які представляють собою мініатюрні космічні кораблі, що мають повноцінні системи життєзабезпечення, системи обігріву, охолодження і захисту людини від інших надзвичайно ворожих чинників космічного простору. Крім цього, скафандри для виходів у відкритий космос мають жорсткі елементи, які не дозволяють скафандру роздутись під впливом внутрішнього тиску і перетворити людину в абсолютно безпорадну істоту.
Аварійний скафандр призначений для забезпечення захисту власника лише протягом короткого проміжку часу в разі непередбаченої розгерметизації кабіни космічного корабля. У такому разі скафандр роздувається і захищає власника до тих пір, поки ця проблема не буде усунена або не буде здійснено аварійне повернення корабля на Землю. Однак, такий скафандр не зможе забезпечити захист людини поза капсулою космічного корабля.
Проте, в аварійному скафандрі компанії SpaceX все ж присутні деякі жорсткі елементи, які забезпечують людині обмежену можливість рухатись, що дозволить їй керувати космічним кораблем або евакуюватись з нього в разі такої можливості і необхідності.
На наведеному знімку видно, що скафандр складається з декількох секцій, тулуба, штанів, знімних черевиків, рукавичок і пластикового шолому. А на плечах, рукавичках, ліктях і колінах скафандру можна помітити зносостійкі вставки, які, по ідеї, є додатковим захистом людини в екстрених ситуаціях. Буде цікаво побачити процес одягання людини в такий скафандр, адже на його поверхні немає традиційних металевих змійок, застібок та інших елементів кріплення, що використовуються в американських і російських скафандрах.
Поки ще невідомо, наскільки ефективним виявиться новий скафандр компанії SpaceX. Але з точки зору стилю, йому можна дати оцінку в 10 балів з 10 можливих.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline