Нейронні мережі та штучний інтелект зроблять більш природними рухи персонажів комп’ютерних ігор
9 Червня , 2017
Представлено мікрочіп, який може розділити ДНК і очистити її фрагменти
9 Червня , 2017

Компанія Samsung розробила рідкокристалічний дисплей з рекордною роздільною здатністю

Фахівці Samsung Display Co Ltd, підрозділу відомої корейської компанії Samsung, розробили і виготовили дослідні зразки нового рідкокристалічного дисплея, що має рекордну на сьогоднішній день роздільну здатність, рівну 2 250 точок на дюйм. Саме така роздільна здатність потрібна зараз для сучасних голографічних технологій, технологій доповненої і віртуальної реальності, в яких зображення на дисплеї збільшуються за допомогою оптичних лінз.
Дослідний зразок нового дисплея має розмір 1.96 дюйма по горизонталі, а його роздільна здатність, при цьому, вже відповідає стандарту 4К (3840 на 2160 пікселів). Фахівці компанії Samsung використовували в новому дисплеї замість традиційної кремнієвої підкладки, підкладки зі спеціального скла, що дозволить в майбутньому виготовляти панелі досить великих розмірів. Електронна схема, що керує роботою кожного пікселя дисплея, виготовлена на базі низькотемпературного полікристалічного кремнію (low-temperature polycrystalline Si, LTPS). А розміри рендерингу і одного пікселя дорівнюють 3.76 і 11.28 мікрометрам відповідно.
Отримання такої високої роздільної здатності пов’язано з проблемами скорочення розмірів кожного пікселя і усуненням взаємного впливу сусідніх пікселів. Для вирішення цих проблем фахівці компанії Samsung розробили і використовували три нові технології. Першою з цих технологій є оригінальне розташування (вирівнювання) пікселів відносно один одного. При такому розташуванні, яке отримало назву “stagger type”, три субпікселя червоного, зеленого і синього кольорів сформовані у вигляді трикутника.
Структура пикселей нового дисплея
Другий прийомом, що дозволив отримати надвисоку роздільну здатність, це зменшення довжини TFT-каналу на 25 відсотків. І найважливішою частиною всього став розроблений технологічний процес, що дозволяє формувати контактні отвори, розміром 1 мікрометр, кольорові фільтри, розміром в 4 мікрометри, і інші інші надмініатюрні елементи структури дисплея.
Як ми вже згадували вище, дисплеї з надвисокою роздільною здатністю можуть бути використані для отримання тривимірних голографічних зображень. Для цього потрібно, що б розмір голографічного дисплея смартфону, наприклад, був не менш 5 дюймів по діагоналі. І з урахуванням масштабності даної технології, появи голографічних смартфонів слід очікувати в не дуже далекому майбутньому.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: