У Стокгольмі запустили безпілотні шатли
26 Січня , 2018
Hyundai забезпечить робочих рюкзаками-екзоскелетами
26 Січня , 2018

Компанія Rocket Lab розмістила на орбіті рукотворну зірку, яку побачать всі жителі Землі

Днями у Новій Зеландії почали готувати правки для шкільних підручників про новітню історію. Причина – перший в історії країни успішний вивід супутника в космос і перша подібна місія в Південній півкулі планети. Щоб подія в прямому сенсі не залишилась непоміченою, один з виведених на орбіту супутників був з сюрпризом.

Пітер Бек, засновник компанії Rocket Lab, називає цей незвичайний супутник «Зіркою людства» (Humanity Star). Це гранчаста сфера діаметром трохи більше 1 м з вуглецевого волокна, яка має 65 відбиваючих панелей. Вони будуть відтворювати ефект «спалахів Ірідіума» – відбивання сонячних променів від корпусів однойменних супутників зв’язку.

Спалахи Ірідіума вважаються найяскравішим рукотворним об’єктом на орбіті Землі, але їх поява хаотична. «Зірка людства», навпаки, буде сяяти суто за графіком і її зможуть побачити люди з усіх куточків планети – така орбіта супутника. Правда, шоу триватиме не більше дев’яти місяців, після чого «зірочка» згорить в атмосфері. Дізнатись поточне місце розташування супутника і коли він пролетить над вами, допоможе цей сайт.

Суть місії в тому, що будь-яка людина отримає шанс на власні очі побачити яскраву дороговказну зірку. Вона вже не на Землі, вона там, за її межами, куди прагнуть наші мрії. І водночас вона — символ досягнень людства, зримий, наочний приклад наших можливостей. Ми можемо багато чого досягти, якщо навчимось працювати спільно і приймати важливі рішення. А «Зірка людства» стане нашим джерелом натхнення.

Rocket Lab

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: