Створено біомедичний робот для захоплення окремих клітин
15 Серпня , 2017
Паперові батареї і брудна вода як нове джерело енергії
15 Серпня , 2017

Компанія Rigetti розробила масштабовану квантову архітектуру і готує запуск “хмари” з 36 кубітами

Нещодавно компанія IBM оголосила про створення універсальної квантової обчислювальної системи з 16 квантовими бітами, кубітами. А фахівці компанії Google ведуть зараз роботу по створенню обчислювальної системи вже з 50 кубітами. У цій гонці квантових обчислювальних технологій бере участь і менш відома компанія Rigetti, фахівці якої створили чіп 8-кубітного квантового процесора, архітектура якого допускає масштабованість системи до будь-якого рівня.
Квантовий біт
Створення чіпа стало можливим, завдяки розробці декількох інноваційних технологій, використання надпровідних кремнієвих перехідних отворів, низькотемпературної термокомпресії для тривимірної інтеграції квантових елементів системи з електронними компонентами. Всі ці технології дозволяють збільшити точність виготовлення і роботи окремих резонансних компонентів, що позначається на надійності роботи процесора в цілому.
Створений експериментальний чіп компанії Rigetti отримав назву Fab-1. На цьому чіпі була відпрацьована технологія створення логічних елементів на базі двох кубітів, а функціонування цих елементів засноване на прямій параметричній модуляції частот коливань кубітів. Такий метод дозволяє отримати більшу швидкість обробки інформації і забезпечує більш високу селективність, завдяки чому метод підходить для створення великих квантових чіпів з великою кількістю кубітів.
Квантові чіпи
Крім квантового чіпа фахівці компанії Rigetti створили мову програмування Forest, базою для якого стала мова Quil, орієнтована на інструкції для гібридних квантово-класичних обчислювальних систем. Алгоритми, написані на цій мові, використовують всі найкращі аспекти квантової і традиційної обчислювальної архітектури, комбінуючи міць традиційної послідовної обробки інформації з міццю паралелізму квантових обчислень. Мова Forest 1.0 може використовуватись для організації і управління “заплутаними” взаємодіями кубітів квантового процесора.
Згідно з результатами проведених тестів, середня точність роботи системи з трьох логічних елементів на базі двох кубітів становить 93 відсотки, а максимальна кількість одночасно заплутаних кубітів дорівнює чотирьом. Зараз фахівці компанії Rigetti працюють над створенням восьмикубітових регістрів і компонентів системи корекції помилок, використання яких дозволить ще більше підняти точність обчислень, що, в свою чергу, стане основою масштабованої квантової системи, яка буде функціонувати у вигляді хмарного сервісу.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline