Makani випробувала новий літаючий вітрогенератор (відео)
6 Червня , 2017
Сонячна енергетика дозволить забезпечити енергією всю планету
6 Червня , 2017

Компанія Ocean Cleanup готується приступити до збирання сміття на океанських просторах

Близько п’яти років тому голландський підприємець Бойан Слат (Boyan Slat) організував проект під назвою Ocean Cleanup, метою якого є очищення океану від нагромадженого там сміття. І вже зараз нещодавно організована компанія Ocean Cleanup має в своїх руках технологію, здатну прибрати з моря всю Велику Тихоокеанську сміттєву пляму (Great Pacific Garbage Patch) всього за п’ять років роботи. А розгортання перших ділянок очисної системи заплановано на 2018 рік, на цілих два роки раніше запланованого терміну.
“Збирач сміття” представляє собою величезну надувну дугу, яка дрейфує в морі за допомогою якорів, занурених на певну глибину. За рахунок різниці в швидкості руху потоків води на глибині і на поверхні океану ця дуга збирає все сміття, що плаває на поверхні.
Система Ocean Cleanup #2
Випробування першого прототипу збиральної системи були проведені минулого року в Північному морі. Ці випробування тривали два місяці і закінчились не дуже вдало. Але фахівці команди Ocean Cleanup здобули цінні уроки з цих випробувань і перепроектувати систему практично з нуля.
Початкова конструкція системи передбачала кріплення “збиральної дуги” до морського дна. В новому варіанті системи використовуються менші дуги, прикріплені до плаваючих якорів, які перебувають на заданій глибині, де потоки води рухаються повільніше потоків на поверхні океану.
Крім переваг, пов’язаних з використанням енергії природних морських течій, новий варіант системи – мобільний. У разі виникнення такої необхідності, дуги системи можна швидко відбуксирували на нове місце морським судном або прибути туди ж, повільно дрейфуючи під впливом вітру і морських течій.
Система Ocean Cleanup #3
Проект Ocean Cleanup перейшов на новий етап його реалізації, що було ознаменовано відкриттям однойменної компанії, яка з листопада минулого року вже встигла назбирати 21.7 мільйони доларів у вигляді пожертвувань. Велика частина цих пожертв була надана філантропами Марком і Лінн Бенайофф з Сан-Франциско, Пітером Тілом, підприємцем із Силіконової долини, і іншими відомими в певних колах людьми.
Перший дослідний варіант “сміттєприбиральної” системи відправиться в море неподалік від західного узбережжя Північної Америки. Після нетривалого періоду випробувань ця система почне переміщення в бік Великої Тихоокеанської сміттєвої плями, в район якої вона прибуде в першій половині 2018 року.

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: