Китай побудує свою «Кремнієву долину» в передмісті Пекіну
25 Жовтня , 2017
Прозорі сонячні панелі – майбутнє енергетики? (відео)
26 Жовтня , 2017

Компанія Nvidia представляє новий міні-суперкомп’ютер для автомобілів-роботів 5-го рівня автономії

Нещодавно представники компанії Nvidia оголосили про створення нового мініатюрного “суперкомп’ютера”, що володіє обчислювальною потужністю, достатньою для забезпечення повністю автоматичного (5 рівень автономії) пересування автомобілів-роботів. На платі, розмір якої можна порівняти з розміром автомобільного номерного знаку, міні-суперкомп’ютера Drive PX Pegasus розташовано чотири спеціалізовані процесори, що мають підтримку функцій штучного інтелекту. Ці процесори забезпечують системі продуктивність 320 трильйонів операцій на секунду, що приблизно в 10 разів більше продуктивності попереднього варіанту, Drive PX 2. І такої продуктивності системи цілком достатньо для забезпечення відстеження всього, що відбувається на дорозі навколо автомобіля-робота.
Нагадаємо, що рівню автономії 0 відповідає рух автомобіля повністю під керуванням людини водія, в міру збільшення рівня частка участі людини в процесі водіння зменшується, а частка автоматичної системи – збільшується. І при 5-му рівні автономії автомобіль в змозі пересуватись самостійно в будь-яких ситуаціях, а кермо, педалі і інші елементи керування стають абсолютно не потрібними. Саме 5-й рівень автономії повинні мати роботи-таксі, які зможуть самостійно прибути до місця виклику і відвезти вас туди, куди вам потрібно.
Компанія Honda планує в 2025 році почати випуск автомобілів 4-го рівня автономії, а автомобілі Tesla повинні отримати таку автономність вже через кілька років. 4-й рівень означає, що автомобіль може робити все самостійно за винятком дуже рідкісних ситуацій у важких умовах навколишнього середовища.
Уровни автономии автомобилей
В даний час забезпечення 5-го рівня автономії вимагає великої витрати дефіцитної енергії акумуляторних батарей автомобіля. А система керування, 5-го рівня являє собою інформаційний центр в мініатюрі, що складається з декількох пов’язаних один з одним комп’ютерів, досить великої обчислювальної потужності. Весь цей міні-інформаційний центр найближчим часом можна буде замінити однією платою Drive PX Pegasus, при цьому, кількість споживаної системою енергії знизиться до цілком прийнятного рівня.
“Серцем” системи Drive PX Pegasus є дві системи-на-чіпі наступного покоління Nvidia Xavier, забезпечені двома дискретними графічними процесорами, більш потужними, ніж графічні процесори сучасних ігрових відеокарт, на які лягає все навантаження задач по обробці потоків відеоданих. Крім цього, основу програмного забезпечення системи Drive PX Pegasus складають принципи машинного глибинного навчання та самонавчання, що використовуються для оцінки навколишнього середовища і прийняття рішення за частки секунди часу.
Представники компанії Nvidia повідомляють, що в даний час вже 25 компаній займаються інтеграцією системи на базі Drive PX Pegasus в їх автомобілі та інші транспортні засоби. А більш широкому колу споживачів ця система стане доступна в другій половині 2018 року.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: