Термоелектричні генератори, що працюють при кімнатній температурі, скоро стануть реальністю?
6 Січня , 2018
Квантові точки в склопакетах можуть знизити вартість сонячної електрики
6 Січня , 2018

Компанія Nissan демонструє інтерфейс мозок-комп’ютер, що дозволяє передбачити дії водія

Кілька останніх років багато компаній інтенсивно веде розробки технологій, призначених для автомобілів-роботів, які вже зараз можуть пересуватися самостійно. Паралельно з цим розробляються напівавтоматичні технології, покликані надавати допомогу водієві, який сидить за кермом автомобіля, що, по ідеї, повинно спростити процес водіння і зробити його безпечнішим. Про розробку однієї з таких систем нещодавно оголосили представники компанії Nissan а основу цієї системи становить інтерфейс між мозком водія і комп’ютером автомобіля (Brain-to-Vehicle, B2V). Завдяки цьому інтерфейсу система визначає те, що планує зробити водій в наступний момент часу і виконує дію на частки секунди раніше, ніж це може зробити сама людина.
Для роботи системи B2V в її нинішньому втіленні у вигляді дослідного зразка потрібно, що б водій надів спеціальну “шапку” з електродами, через які вимірюються сигнали мозкової діяльності, що розшифровуються пізніше комп’ютером системи. Ґрунтуючись на даних розшифровки, система може виявити ознаки дій, які збирається зробити водій в наступний момент часу, таких, як поворот керма або натискання на педаль гальма. І як тільки достовірність передбачених системою дій перевищує заданий поріг, ці дії виконуються автоматично.
Определение действий водителя
Такий підхід, як показали експерименти, дозволяє виконати дії на 0.2 – 0.5 секунди раніше, ніж це зможе зробити сам водій. З людської точки зору це дуже малий час, але в деяких надзвичайних ситуаціях і такого часу достатньо для того, щоб уникнути катастрофи та врятувати людські життя. Більше того, водії, що брали участь у випробуваннях нової системи, стверджують, що робота попереджуючої прогнозуючої системи для них практично непомітна.
Поки система на основі інтерфейсу B2V була випробувана на спеціально обладнаному автомобілі, який пересувався по одному з полігонів компанії Nissan. Але на виставці CES 2018, робота якої почнеться на наступному тижні в Лас-Вегасі, система буде встановлена на автомобільному симуляторі і деякі з відвідувачів виставки самі зможуть спробувати її в роботі.

Джерело

LEU
LEU

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: