Пасажирський квадрокоптер CityAirbus пройшов перші тести
8 Жовтня , 2017
Презентацію вантажівки Tesla перенесли на листопад
8 Жовтня , 2017

Компанія Microsoft почала розробку універсальної мови програмування для квантових комп’ютерів

Коли один з перших персональних комп’ютерів, Altair 8800, побачив світ у 1976 році, у компанії Microsoft вже була готова мова програмування Altair BASIC, призначена саме для цього комп’ютера. І зараз керівництво компанії Microsoft збирається провернути щось подібне до моменту появи перших дійсно працездатних квантових комп’ютерів. Згідно інформації, оприлюдненої на конференції Ignite 2017, створювана нова “квантова мова” дозволить програмувати кубіти і взаємозв’язки між ними за допомогою явищ квантової заплутаності і суперпозиції так же легко, як за допомогою сучасних мов, таких, як C#, Python, створюються програми для нинішніх комп’ютерів.
Відзначимо, що компанія Microsoft почала розробку мови програмування для комп’ютерів, яких ще не існує в природі. Найскладнішою експериментальною квантовою обчислювальною системою є система з 17 кубітами, створена компанією IBM, яка була використана для проведення близько 300 тисяч експериментів. Компанія IBM працює в напрямку створення універсальних квантових комп’ютерів, в рамках проекту, що має назву IBM Q, вже були випущені деякі програмні інструменти і програмні інтерфейси, об’єднані у вигляді сервісу IBM, Quantum Experience.
Квантова мова програмування, що розробляється компанією Microsoft, ще не отримала ні попередньої, ні офіційної назви. Але фахівці компанії стверджують, що ця мова дуже добре підходить для створення систем штучного інтелекту. І якщо квантовий програмний модуль використовувати для навчання фірмової програми-помічника Cortana, то час процесу якісного навчання помічника з нуля може скоротитися до декількох днів замість декількох місяців.
Роботи зі створення мови програмування і апаратних засобів топологічних квантових обчислювальних систем проводяться під керівництвом Майкла Фрідмена (Michael Freedman), відомого теоретика-фізика і математика. З цією метою компанія найняла і залучила до роботи велику кількість учених у галузі фізики конденсованої матерії, матеріалознавства, математики та інформаційних технологій, серед яких є кілька людей з відомими всьому світу іменами.
Так як мова програмування, швидше за все, з’явиться набагато раніше перших квантових комп’ютерів, компанія Microsoft готує свого роду емулятор квантового комп’ютера, який буде доступний всім бажаючим через один з хмарних сервісів компанії. Сторонні користувачі зможуть використовувати у своїх цілях до 30 кубітів емульованого квантового комп’ютера, а кількість кубітів, доступних привілейованим користувачам і корпоративним клієнтам, буде дорівнює 40.
“Той самий код, який сьогодні буде працювати на емуляторі, завтра буде працювати так само і на квантовому комп’ютері” – розповідає Кріста Свов (Krysta Svore), глава групи квантового програмного забезпечення компанії Microsoft, – “Створивши за весь цей час бібліотеки квантових підпрограм та інші “заготовки”, налагодивши їх на емуляторі, розробники отримають можливість приступити до створення повноцінних програм відразу ж після появи перших квантових комп’ютерів”.

Першоджерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline