Система для керування роботом з віртуальної кабіни
10 Жовтня , 2017
Карбоновий вейкборд Mako Slingshot на бензиновій тязі
10 Жовтня , 2017

Компанія LPP Fusion встановила новий рекорд в галузі ядерного синтезу

Представники компанії LPP Fusion, що веде дослідження в галузі технологій ядерного синтезу, оголосили про те, що під час експериментів їм вдалось провести іони плазми з енергією кожного іона в 200 кеВ (кілоелектронвольт). Така енергія еквівалентна температурі 2 мільярдам градусів за шкалою Кельвіна, і це є абсолютним рекордом на сьогоднішній лінь по даному параметру отриманої плазми.
“Отримавши таку високу енергію іонів плазми, ми стаємо номером 2 серед всіх експериментів у світі”, – пишуть представники компанії LPP Fusion, – “По сумі всіх показників ми приблизно на третину відстаємо від експерименту JET (Joint European Torus), підтримка якого у тисячу разів перевершує наші власні ресурси. А з точки зору одиниці досягнень на одиницю витрат (долар), ми стали у світі номером 1”.
В даний час в надрах експериментальної установки Focus Fusion 1 (FF-1) знаходиться досить велика кількість вольфраму, який випарувався з електродів під час минулих експериментів. І фахівці компанії займаються очищенням нутрощів установки від нього, після чого в неї будуть встановлені електроди з чистого берилію, в яких, для чистоти експерименту, не повинно бути ніяких сторонніх домішок.
Нинішнє досягнення компанії LPP Fusion стало можливим, завдяки двократному збільшенню кількості енергії, що подається всередину камери мікрохвильовим випромінюванням. Такої кількості енергії стало достатньо для того, що б прибрати сліди оксидів з поверхні вольфрамових електродів. Ці окису випаровувались з поверхні електродів, забруднювали плазму і перешкоджали нормальному ходу реакцій ядерного синтезу.
Установка Focus Fusion 1
Збільшення енергії було забезпечено  шляхом встановлення другого джерела мікрохвильового випромінювання, магнетрона, потужністю 2 кВт. Крім встановлення додаткового магнетрона, вченим довелось збільшити до 12 сантиметрів розмір вікна, через яке мікрохвильові промені проникають всередину камери. Крім цього, вченим вдалось вирішити проблему синхронізації роботи магнетронів, інакше два потоки не синхронізованого по фазі випромінювання при складанні частково придушували б один одного.
Спочатку для об’єднання потоків випромінювання двох магнетронів був виготовлений V-подібний мідний змішувач. Однак, ефективність його роботи залишала бажати кращого і вченим довелось виготовити новий високочастотний змішувач з алюмінію, що має можливості налаштування його частоти, він забезпечив достатній рівень “зчеплення” потоків електромагнітних хвиль від двох магнетронів. Саме цей змішувач дозволив практично без втрат об’єднати потоки від двох магнетронів і збільшити в два рази кількість енергії, що використовується для розігрівання плазми.
Як тільки ряд поточних експериментів з вольфрамовими електродами буде повністю завершено, вакуумна камера установки FF-1 буде демонтована, відправлена для очищення і покриття її нутрощів шаром нітриду титану. Цей стабільний матеріал покриє своїм шаром будь-які частинки вольфраму, які осіли на внутрішніх поверхнях вакуумної камери. Цей процес і процес інших модернізацій установки FF-1 буде проведено протягом наступних місяців, а до кінця року інженери та вчені компанії LPP Fusion приступлять до проведення чергових експериментів з використання берилієвих електродів.

Джерело

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: 
Inline
Inline