Вчені навчились зберігати оптичні дані у вигляді звукових хвиль
30 Вересня , 2017
Big Fucking Rocket: Ілон Маск розкрив новий план освоєння Марсу та Місяця
1 Жовтня , 2017

Компанія Lockheed Martin хоче створити марсіанський посадковий модуль

В останній день 68-ї щорічної зустрічі Міжнародного конгресу астронавтики, що проходить в австралійському місті Аделаїда, приватна аерокосмічна компанія Lockheed Martin представила деталі свого плану з будівництва марсіанської бази Mars Base Camp. Вперше компанія поділилась планами про створення орбітальної марсіанської станції в минулому році, буквально за кілька місяців до того, як глава SapceX Ілон Маск представив свій власний план з початку колонізації Марса. Тепер Lockheed Martin теж встигла втекти вперед потяга і провела презентацію за кілька годин до того, як це зробив засновник SpaceX.

У баченні Lockheed Martin, Mars Base Camp буде представляти собою орбітальний аванпост навколо Марсу. Станція буде призначатись для життя екіпажу з шести астронавтів, що займаються наглядом і вивченням Марсу для підготовки до подальшої колонізації Червоної планети.

Одна з центральних ролей в плані компанії відводиться космічному апарату NASA «Оріон», який також планується використовувати в проекті будівництва навколомісячної космічної станції «Deep Space Gateway» (DSG). Як заявив представник компанії Lockheed Martin на презентації, «шлях до Марса лежить через навколомісячний  простір» і тому станція DSG покликана стати своєрідною космічною відправною точкою до Червоної планети і за її межі.

Як тільки Mars Base Camp займе своє місце на орбіті Марса, перед астронавтами-вченими з’явиться відразу кілька варіантів того, як проводити спостереження і вивчення Червоної планети. Одним з таких варіантів є посадковий модуль, концепцію якого Lockheed Martin представила в рамках презентації на зборах IAC. Модуль, згідно з планами компанії, буде багаторазовим і дозволить астронавтам багаторазово сідати і злітати з поверхні Марсу.

«Ми розробили посадковий модуль, який можна буде дозаправляти на орбіті. Він має достатньо місця для команди з чотирьох чоловік. Рівень автономності модуля дозволить в ньому жити і працювати протягом двох тижнів, а потім повертатись до орбітальної станції. Цикл можна повторювати багаторазово», — прокоментував старший системний інженер компанії Lockheed Martin Роберт Чамберс в ексклюзивному інтерв’ю новинному агентству CNBC практично прямо перед презентацією.

На зображенні показаний концепт стикування двох посадкових модулів зі станцією Mars Base Camp

На своїй презентації Lockheed Martin також поділилася деякими технічними деталями посадкового модуля. Наприклад, він буде здатний перевозити 80 метричних тонн палива, 30 тонн додаткового корисного навантаження, а також буде мати пропульсивну систему, здатну створювати майже 60 кілограмів тяги. Житлова секція модуля буде обладнана системою життєзабезпечення і різною електронікою, заснованою на базі власної системи космічного апарату «Оріон».

Багаторазовий, одноступінчатий апарат буде спускатись до марсіанської поверхні зі швидкістю 5 км/с, а також буде здатний повертатись до станції Mars Base Camp «без необхідності попереднього виробництва палива на місці», як пояснили представили Lockheed Martin. Для зниження і коригування швидкості спуску він буде використовувати свою аеродинаміку. Але найбільше присутніх глядачів зацікавила фраза: «Вся система нашого апарату зможе працювати на воді». Причому мова йшла не тільки про посадковий модуль, але і орбітальну станцію.

Якщо говорити більш конкретно, у якості палива для посадкового модуля Lockheed Martin планує використовувати криогенний водень.

«Заправившись на орбіті, у команди з чотирьох чоловік буде достатньо палива для дво-тритижневої місії на поверхні», — поділився Роберт Чамберс, один з розробників станції Mars Base Camp, на прес-конференції перед презентацією.

Схоже, що у Lockheed Martin є готовий план для початку колонізації Марсу. Під час презентації компанія дала чітко зрозуміти, що основною метою станції Mars Base Camp стане проведення більш всебічного дослідження Марса і простору навколо планети. Ультимативною ж метою, судячи з усього, є пошук нового місця, де людство зможе адаптуватись і знайти новий дім.

LEU
LEU

1 Коментарій

  1. […] в Аделаїді свою концепцію пілотованої місії на Марс розкрила також Lockheed Martin. У поданні аерокосмічної компанії […]

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: